COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی رضایی بیرجندی :

استعفایم به گمانه‌زنی‌ سیاسی رسانه‌ها ارتباط ندارد/ با خواست خودم مهاجرت می‌کنم/ مسئولیت اجرایی به‌عهده نخواهم گرفت

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: علت استعفای من ارتباطی به مسائل سیاسی و گمانه‌زنی‌های برخی از رسانه‌ها ندارد.

حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین  دکتر علی رضایی‌بیرجندی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه "همه ما سرباز انقلاب هستیم و باید در هر جایگاهی قرار داریم برای ولایت یاور جذب کنیم چراکه انقلاب امانت شهدا و امام است"، به‌علت کناره‌گیری خود از سنگر امامت جمعه اشاره کرد و اظهار داشت: بنده زمانی که قصد امامت جمعه شهرستان بیرجند را داشتم، قرار نبود 8 سال در این استان بمانم بلکه به‌مدت 3 سال انتخاب شدم.

وی خاطرنشان کرد: پس از دوره 3ساله زمانی که قصد کناره‌گیری از سنگر امامت جمعه را داشتم، پیشنهاداتی در زمینه کارهای فرهنگی از سوی بزرگان به بنده شد که سبب ماندگاری در استان شد. بنده عضو پژوهشگاه علوم و معارف اسلامی هستم و در دانشگاه تربیت مدرس نیز فعالیت دارم، بنابراین تصمیم گرفتم بعد از رفتن از بیرجند در تهران اقامت کنم و قصد گرفتن مسئولیت‌های اجرایی را ندارم.

امام‌جمعه بیرجند با اشاره به اینکه با وجود امکاناتی که در کشور وجود دارد باز هم محرومینی وجود دارند که به آنان رسیدگی نمی‌شود، یادآور شد: یکی از مشکلات محرومان فرهنگ است و در این راستا باید انقلاب، دردِ محرومان را دوا کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی‌بیرجندی با گلایه از اینکه در کشور کار فرهنگی کمتر انجام شده است، اظهار داشت: مردم مبانی و اصول انقلاب هستند بنابراین باید همه تلاش خود را صرف برطرف‌کردن دغدغه‌های مردم و مشکلات آنان کنیم چراکه با رفع محرومیت جامعه ما به اسلامی شدن نزدیک‌تر می‌شود.

وی با ابراز اینکه "با خواست خود از خراسان‌جنوبی مهاجرت می‌کنم و قصد ادامه دادن مسیر آیت‌الله جوادی‌آملی را دارم"، افزود: تاکنون 8 هزار برنامه در بخش‌های قرآنی، اجتماعی و فرهنگی آماده کرده‌ایم. محرومیت‌های استان از خاطرات تلخ بنده و ارتباط با مردم نیز شیرین‌ترین خاطره دوران خدمتم بوده است.

امام‌جمعه شهرستان بیرجند با اعلام اینکه کناره‌گیری از سمت امامت جمعه به‌منظور قطع ارتباط با استان نیست، اضافه کرد: بنده فرزند این منطقه هستم و اگر تاکنون کار مثبتی در استان انجام داده‌ام مربوط به خانواده، نوابغ دینی و بزرگان استان، ولایت و شهدا است. البته باید اشاره کرد که در استان افرادی چون دکتر گنجی، حکیم نزاری و دیگر بزرگان را داریم که متأسفانه جایگاه آنان به‌درستی تعریف نشده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی‌بیرجندی با اشاره به مشکلات فرهنگی استان اظهار داشت: متأسفانه کتاب‌هایی که در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها تدریس می‌شوند قدیمی است و دلیل اینکه تغییری در فرهنگ ایجاد نمی‌شود نیروی انسانی است بنابراین حرکت در مباحث فرهنگی باید با نگاه باز انجام شود.

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه راهکار ساختن آینده استان نگاه ویژه به قرآن و علم است، تصریح کرد: مسئولان استان باید برای رشد و تعالی استان با اخلاص عمل فعالیت کنند. به‌روز نبودن حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها یکی از مسائل و مشکلاتی است که با آن روبه‌رو هستیم؛ نسل سوم حوزه انسان‌‌های نخبه و توانمندی هستند که ثمره فعالیت آنان در آینده مشاهده می‌شود.

وی با اظهار اینکه "مسئولیت اجرایی به‌عهده نخواهم گرفت چراکه با روحیه و منش من سازگار نیست"، گفت: تاکنون تمایل به برنامه‌های فرهنگی و پژوهشی داشته‌‌ام. به مردم استان توصیه می‌شود وحدت خود را حفظ و با بخشش تلاش کنند و با اتکا به قرآن و علم به رشد و تعالی برسند