COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه دهه شصت انسان‌های بسیاری توسط منافقان ترور شدند، اظهارکرد: نباید جای جلاد و شهید عوض شود و زود قضاوت کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام علی رضایی ظهر امروز ( 19 خرداد ماه) در خطبه‌های نماز جمعه بيرجند گفت: رمضان ماه خدا، هدایت، معنویت، قرآن و ماهی که از آتش‌ها خالص می‌شویم است و باید قدر تک تک لحظات این ماه را بدانیم و از وجود آن بهره ببریم .
وی ادامه داد: سی و هفتمین منزل عرفان اخلاق است و اخلاق فقط ارتباط خوب اجتماعی داشتن نیست بلکه جان، خلق و معنویت ما منجر به دنیا زیبا در کنار آخرتی زیبا می شود .
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه برای رسیدن به آخرت باید هفت عالم را طی کنیم، افزود: عالم جماد، نبات، حیوان، انسان، سکینه و آرامش، عالم نورانی و رحمانی یا ولایی که جانی پیدا می‌کنیم به اندازه همه هستی و مقرب خدا .

  رضایی با تاکید بر اینکه همه چیز در عالم ظاهر و باطنی دارد و نباید غفلت کنیم، ادامه داد: ظاهر وسیله‌ای برای رسیدن به باطن است و در ماه مبارک رمضان باید به باطن قرآن و گناهان توجه کنیم.
وی در بخش دوم خطبه‌های نماز جمعه با تبریک ولادت باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)، اظهار کرد: باید در راستای کمک به ایتام و نیازمندان تلاش کنیم و از احسان و بخشندگی امام حسن(ع) الگو بگیریم.
امام جمعه بیرجند در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه دهه شصت انسان‌های بسیاری توسط منافقان ترور شدند، اظهارکرد: نباید جای جلاد و شهید عوض شود و زود قضاوت کنیم.

رضایی تصریح کرد: باید سعه صدر داشته باشیم و با سخنان نسنجیده روح فرزندان و خانواده شهدا و هزاران نفر ضربه نخورد.
وی با تسلیت شهادت جمعی از عزیزان کشور در حادثه تروریستی حرم امام راحل و مجلس شورای اسلامی در تهران، گفت: انسان‌هایی با اندیشه پست و نادانی، با خواندن قرآن مردم را قتل و عام می‌کنند.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: ما قدردان سربازان گمنام امام زمان (عج) و همه مدافعان، مدافعان حرم، مدافعان عرصه‌های گوناگون بسیج، سپاه و نیروی انتظامی هستیم که تلاش می‌کنند امنیت را در کشور ما ایجاد کند.