COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه موقت بیرجند: تمرکز مسئولان خراسان جنوبی بر مسائل استانی باشد

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی تابعی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان بیرجند با اشاره به موضوع سبک زندگی اسلامی اظهار داشت: عوامل متعددی در سبک زندگی اسلامی تاثیرگذار است که نخستین عامل آن بحث اعتقادی و باورهای ما است.

وی افزود: اگر انسان زندگی صحیح، سالم، پاک و مدنظر انبیاء الهی را می‌خواهد نخسین گام آن بحث اعتقادی و باوری است که پایه و اساس آن توحید است.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند بابیان اینکه در سبک زندگی اسلامی هدف و جهت‌گیری خداست، تصریح کرد: نخستین اثری که در زندگی به سبک اسلامی تاثیر می‌گذارد وجود پروردگار است که معیار اساسی آن تقوا است و زمینه‌ساز ایمان و اساس ریشه‌ها و مسائل است.

لزوم پرهیز از دوقطبی شدن جامعه

تابعی با اشاره به مناسبت‌های هفته پیش رو اظهار داشت: سالروز میلاد حضرت مسیح (ع) و آغاز سال 2017 میلادی را به همه پیروان آن حضرت تبریک عرض می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به حماسه 9 دی ماه و فتنه 88 بیان کرد: جریان فتنه 88 یک جریان فراموش نشدنی است و در طول عمر پر برکت انقلاب فتنه‌های فراوانی را پشت سر گذاشته‌ایم و یک ویژگی خاصی که فتنه 88 برخوردار بود نه تنها عوام دچار شبهه شدن چه بسا بسیاری از خواص نمی‌توانستند تحلیلی درستی از اوضاع و شرایط حاکم داشته باشند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند تصریح کرد:در جریان فتنه 88 مردم در این حماسه پیروز شدند و به درستی با تبعیت از امام (ره)، نظام، انقلاب و مقام معظم رهبری نشان دادند می‌توانند تمام دسیسه‌های دشمنان را نقش بر آب کنند و باید توجه داشته باشیم این جریانها تمام شدنی نیست و دشمن همواره درصدد فتنه و برنامه‌ر یزی است که باید همواره هوشیار و آگاه باشیم.

تابعی با اشاره به مسائل استانی اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که از دوقطبی شدن جامعه پرهیز شود و تاکید مقام معظم رهبری است که ضمن توجه به مسائل مهم مانند فتنه از دوقطبی شدن جامعه نیز جلوگیری شود.

مدیریت ساکن نمی‌تواند استان محروم را به حرکت در بیاورد

وی افزود: استان ما بعد از انتصاب نماینده ولی فقیه باید حول و محور مسائل استان با همراهی نماینده ولی فقیه حرکت کند در این صورت است که کوچکترین مسئله و مشکلی پیش نمی‌آید و شاهد یک جامعه یک پارچه خواهیم بود.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند تصریح کرد: در استان خراسان جنوبی ضمن اینکه مدیران باید فعال باشند همچنین مسئولان باید شاخص‌های انقلابی، تعهد و بارورهای انقلابی و تهاجمی داشته باشند چراکه مدیریت ساکن نمی‌تواند استان محروم را به حرکت در بیاورد.

تابعی با بیان اینکه بعضی از مدیران اولویت‌های کاری خودشان را نمی‌دانند گفت: از اداره راه و شهرسازی در راستای پروژه محور بیرجند قائن تشکر می‌کنیم اما باید سیر این اقدامات بیشتر مورد توجه باشد و ادامه داشته باشد تا بزودی شاهد بهره‌برداری کامل از آن باشیم.

وی تصریح کرد: مسئولان باید یک نگاه جدی‌تری به مسائل استانی داشته باشند و از خیلی مسائل حاشیه‌ای که تناسبی با استان و انقلاب ندارد پرهیز کنند.