COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ هزار مسجد داریم که از این تعداد ۳۰ هزار مسجد روحانی ندارند، گفت: باید خاک حوزه را عوض کنیم و رویکردها تغییر کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بیرجند ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز(8 بهمن) در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه بیرجند با اشاره به حادثه ساختمان پلاسکوی تهران و جانفشانی و ایثار آتش نشان ها در این حادثه، اظهار داشتند: این حادثه هرچند دلخراش و ناراحت کننده بود اما درس های زیادی برای همه ما مردم و مسئولان داشت.

ایشان با بیان اینکه آتش نشانان فداکار در این حادثه سوختند تا دیگران نسوزند، گفتند: اگر این رشادت و از خودگذشتگی آتش نشانان نبود در این حادثه شاهد کشته شدن ده ها نفر از کسبه و مردم بودیم اما این فداکاران بودند که سوختند تا دیگران نسوزند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه متاسفانه در این حادثه شاهد برخی اعمال ناشایست از سوی برخی نادان ها بودیم که در این حادثه درگیر گرفتن عکس سلفی بودند، افزودند: مردم ایران اسلامی با ایثار و از خودگذشتگی و اهداء خون، حرکت های خودجوش بسیار خوبی را رقم زدند.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی با بیان اینکه مسئولان هم با وحدت و همدلی و روحیه بسیجی عملیات آوار برداری این ساختمان را به پایان رساندند، گفتند: ریزش پلاسکو یک درس بزرگ برای ایمن سازی ساختمان ها برای همه بود.

باید ساختمان‌ها و بناهای فرسوده استان ایمن شوند

ایشان با بیان اینکه در خراسان جنوبی هم باید ساختمان ها و بناهای فرسوده ایمن شوند، گفت: دولت باید بررسی کند که اینگونه ساختمان های قدیمی در کشور دیگر بدون ایمنی نباشند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه دولت باید برای کسبه و کارگران ساختمان پلاسکو مکانی برای کار کردن فراهم کند، افزود: باید به خانواده هایی هم که در آن حادثه عزیزان خود را از دست دادند توجه شود.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی با بيان اینکه باید در کشور مسئولیت مردمی شکل بگیرد، گفتند: اگر در حادثه پلاسکو، کسبه ای که در آن کار می کردند و می دیدند که ایمن نیست برای ایمن سازی اقدام می کردند و یا مسئولان آن ساختمان به تذکرات و هشدارها توجه می کردند امروز شاهد این حادثه نبودیم.

ایشان تاکید کردند: نباید طوری باشد که همیشه کارها را به گردن دیگران بیندازیم؛ باید مسئولیت مردمی شکل بگیرد.

افزایش بیکاران و حکایت فارغ التحصیلان جدید!

امام جمعه بیرجند در ادامه به سخنان وزیر کشور مبنی بر افزایش بیکاران کشور در چند سال آینده، گفت: هم اکنون بین 8 تا 10 میلیون بیکار در کشور داریم که طبق گفته وزیر کشور این آمار در سالهای آینده به 11 میلیون خواهد رسید.

حجت الاسلام و المسلمین  رضایی، بیکاری را منشاء بسیاری از مشکلات دانست و افزودند: دولت اگر بتواند به طور کامل به وظیفه خود در بحث ایجاد اشتغال عمل کند، می تواند سالی حدود 700 هزار شغل ایجاد کند این درحالی است که سالانه حدود یک میلیون نفر از دانشگاهها فارغ التحصیل می شوند که نیازمند شغل هستند.

ایشان بر لزوم ورود آحاد مردم برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه کسب و کار و تولید تاکید کرد و گفتند: باید به جای گذاشتن پول در بانک، این پول ها به حوزه کسب و کار و تولید وارد شود.

 

امام جمعه بیرجند با اشاره به آغاز بکار ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مواضع اخیر وی، گفتند: ترامپ پر التهاب وارد شده است و این خوی استکبار است که هر رئیس جمهور آنها باید طبق برنامه هایشان پیش بروند.

حجت الاسلام و المسلمین  رضایی گفتند: اینها همه شان باطل هستند و با اقدامات استکباری تنها گور خود را می کنند.

نتیجه مذاکرات آستانه باید کاهش نفوذ استکبار در منطقه شود

ایشان با اشاره به مذاکرات «آستانه» گفت: این مذاکرات باید طوری باشد که نتیجه آن کاهش نفوذ استکبار در منطقه باشد.

امام جمعه بیرجند با اشاره به روز فناوری فضایی، افزودند: فناوری فضایی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است که در این زمینه پیشرفت های خوبی داشته ایم.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی با اشاره به در پیش بودن دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، بر برگزاری هر چه باشکوه تر جشن های این دهه تاکید کردند و اظهارداشتند: در این دهه باید دو موضوع اسلامی بودن و توجه انقلاب به محرومان مورد توجه قرار گیرد.

ایشان با اشاره به اینکه عدالت و حق محوری دو رکن انقلاب بوده است، گفتند: انقلاب مال محرومان است و باید مسئولان به محرومان جامعه توجه جدی کنند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر شاهد شکاف طبقاتی در جامعه هستیم، افزودند: باید به داد فقرا رسید؛ ایران اسلامی کشوری فقیر نیست و می تواند مشکلات خود را حل کند.

حجت الاسلام و المسلمین  رضایی با بیان اینکه برای حل مشکلات اقتصادی کشور باید مردم و مسئولان دست به دست هم بدهند، گفتند: نباید در جامعه اسلامی وضعیت طوری شود که برخی از بچه ها به جای درس خواندن؛ در سطل های آشغال دنبال روزی باشند.

ایشان به پیام رهبر انقلاب به انجمن‌ هاي اسلامي دانشجويان اروپا اشاره کرد و گفتند: روزی که زمینه برای آمدن انسان کامل فراهم شود؛ ترامپ ها به زباله دان تاریخ خواهند رفت.

خاک حوزه و دانشگاه باید عوض شود

امام جمعه بیرجند با اشاره به همایش حوزه انقلابی در قم گفتند: باید خاک حوزه را عوض کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی با بیان اینکه امروز در یک شهرک در استان قم بیش از 200 هزار روحانی داریم، از طرفی در خراسان جنوبی بسیاری از روستاها روحانی ندارند، افزودند: باید رویکرد حوزه عوض شود و حوزه به متن جامعه بیایید.

ایشان با بیان اینکه در حال حاضر 80 هزار مسجد داریم که از این تعداد 30 هزار مسجد روحانی ندارند، گفتند: رویکرد حوزه باید انقلابی و ولایی شود.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه باید خاک حوزه، دانشگاه و آموزش و پرورش عوض شود، گفتند: باید در این سه مجموعه تحولات اساسی صورت گیرد.

 

 

دانلود خطبه اول

 

دانلود خطبه دوم