COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

مردم با حضور پر شور در ۲۲ بهمن ماه انزجار خود را به دشمن نشان دهند

 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بیرجند ،حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین  رضایی بیرجندی ظهر امروز در آیین نماز جمعه این شهرستان ضمن تبریک ولادت حضرت زینب کبری (س) اظهار داشت: حضرت زینب (س) عاقل‌ترین عقیله بنی هاشم است که‌ بانویی عالم و عاقل بود و مشق و منطق این بانوی بزرگ منطق پیامبر بود.

وی افزود: عدالت در ابعاد گوناگون به ویژه در ابعاد اجتماعی هویت جامعه است و هر کجا تبعیض وجود دارد با علی (ع) نسبتی ندارد.

امام جمعه شهرستان بیرجند به مناسبت‌های هفته اشاره و بیان کرد: یکی از این مناسبت‌ها روز پرستار است که‌ در این راستا مسئولان باید توجه و عنایت ویژه‌ای به پرستاران داشته باشند و پرستاران نیز باید طرح نظام سلامت را به درستی به پیش ببرند.

رضایی بیرجندی 17 بهمن‌ماه را روز تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد و تصریح کرد: ما نظامی عقلانی داریم و مجمع با حفظ معیارهای دین است و به عنوان مشاوران امین رهبری عمل می‌کنند.

وی اعلام همبستگی نیروهای هوایی ارتش را از دیگر مناسبت‌های هفته دانست و خاطرنشان کرد: این فرزندان غیور و یاران امامت و ولایت با حضور خود در محضر امام (ره) کمر طاغوت را شکستند و این حرکت بسیار کوبنده‌ای بود.

امام جمعه شهرستان بیرجند یادآور شد: امروزه اگر ما این امنیت زیبا را در قلب دنیایی که‌ بسیار کشتار داده‌ایم مشاهده می‌کنیم از وجود این غیور مردان است و امیدواریم آنان سربازان خوبی برای ولی امر و امام زمان (عج) باشند.

رضایی بیرجندی با اشاره به شکستن حکومت نظامی اظهار داشت: امام خمینی(ره) شخصیتی بی‌نظیر و هدیه‌ای الهی برای ملت ایران بود که‌ انقلاب را طراحی کرد و با اجرایی کردن این طرح این انقلاب شکوهمند را به وجود آورد.

وی افزود: دشمن به دنبال اختلاف بین مسئولان و قوای سه‌گانه است بنابراین باید حواسمان جمع باشد و همه یکدل و همچنین یک‌صدا در خدمت رهبری باشیم.

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه دشمن تلاش می کند وحدت و همبستگی ما را بگیرد گفت: ما باید با یکدیگر متحد باشیم و با استقامت سرنوشت‌مان را تأیید کنیم.

رضایی بیرجندی با اشاره به اینکه رئیس جمهور جدید آمریکا به اطرافیانش بی توجه است بیان کرد: این رئیس جمهور، ایران  را هدف گرفته و تحریم‌ها را می‌شکند و همچنین ملت ایران باید بدانند زمانی که‌ چیزی نداشتیم در مقابل کاخ شاه ایستادیم و امروز با داشتن امکانات فراوان و سامانه عظیم موشکی تنها همدلی و عشق می‌خواهد که‌ راه شهدا را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه اخلاص رهبری اجازه نمی‌دهد انقلاب صدمه ببینند افزود: همه ملت ایران باید در 22 بهمن دشمن‌شکن با هر شکلی انزجار خود را از آمریکا و کسانی که‌ مردم یمن، لبنان و سوریه را می کشند اعلام کنیم و به شکل‌های گوناگون به صحنه بیاییم.

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه باید یقین بدانیم که‌ دشمنان چندروزی می توانند جولان پیدا کنند و پیروز شوند به شرط اینکه با هم متحد باشیم گفت: دشمن هدفش ایران است و ما باید بدانیم مرز ما تنها  در خوزستان نیست بلکه مرز ما در لبنان، سوریه و هر جایی که مظلومان عالم  حضور دارند است.

 

دانلود خطبه اول

 

دانلود خطبه دوم