COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

آرمان‌های انقلاب امانتی در دست نسل جوان و آیندگان است

 

 به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بیرجند ، حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر رضایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی، سیاسی جمعه این هفته(22 بهمن) شهرستان بیرجند با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به اصول نظام اشاره کرد و اظهار داشت: اصل نخست اصل مالکیت به خدا نسبت به همه امور است و باید احتیاط و توجه کنیم زیرا عالم محضر خدا است و اگر می‌خوریم و می‌آشامیم یا مسئولیتی را برعهده داریم بدانیم امانت الهی است و از آن باید پاسداری کنیم.

امام جمعه شهرستان بیرجند تصریح کرد: دومین اصل منع فساد در زمین و ما مسئولیت مان درست کردن، ساختن و پیدا کردن حقایق پاک اسلام است اگر نتوانیم اسلام و تمدن اسلامی را بسازیم دچار خسران می شویم.

رضایی با بیان اینکه معرفت به معارف قرآن سبب رشد می شود، گفت: ما باید در این راستا رشد و شکوفا بشویم و در مسیر رشد قرار باشیم زیرا ضد رشد حرکت کردن سبب فساد و نرسیدن به تکامل می شود.

وی با بیان اینکه آرمان‌های انقلاب امانتی در دست نسل جوان و آیندگان است افزود: اصل سوم ایجاد آبادانی، ساختن جامعه اسلامی، آبادکردن قلب ها و سازندگی است که باید به آن عمل کنیم.

 امام جمعه شهرستان بیرجند تصریح کرد: اصل دیگر که در راستای حفظ انقلاب به آن عمل کنیم نفع ضرر است به گونه‌ای که نباید به مال، امکانات، و جان مردم و فرزندانمان ضرر بزنیم.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضایی بیان کرد: هرکس در دایره حق سهم خودش را دارد و نباید از این حق سو استفاده کند و در این راستای حق ساختن کشور، اصل انقلاب، اسلام، حمایت از محرومین و استکبارستیزی را دارا هستیم اما حق سوء استفاده کردن از آن را نداریم و باید محرومین را دریابیم و از طرفی به سراب کفر و استبکار نباید اعتماد کنیم.

ایشان با اشاره به مناسبتهای هفته  و تشکر از حضور حماسه مردم در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و راهپیمایی 22 بهمن ماه، افزود: واقعا مردم بزرگوار ما با عشق و ارادت در راهپیمایی 22 بهمن ماه و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حضور یافتند و شاید گلایه های باشد از عملکرد برخی از مسئولان اما مردم با عشق به نظام، شهدا، امام و ولی شان را تنها نمی گذارند و صمیمانه از این حضور باشکوه مردم که زیبای خلق کردن سپاسگذاریم.

امام جمعه شهرستان بیرجند بیان کرد: سالروز صدور تاریخی حکم امام (ره) در اعدام سلمان رشدی ملحد و منحرف و تشکیل کمیته های انقلاب که این مناسبتها را تبریک می گویم و امیدواریم هیچ گاه استکبار نتواند سرش را بلند کند به همت و درایتی که همه مردم دارند.

ایشان افزود:  آغاز دهه اول فاطمه  و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) را نیز به همه شیعان جهان تسلیت عرض می‌کنیم.

 

 

دانلود خطبه اول

 

دانلود خطبه دوم