COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: نهادهای انتظامی، بسیج و ستاد امر به معروف باید جلوی هر گونه ابتذال فرهنگی که خارج از دستاورد شهدا است، را بگیرند.

 

حضرت  حجت الاسلام  و المسلمین دکتر رضایی  ظهر امروز (جمعه 29 بهمن)در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بیرجند در جمع مردم نمازگزار این شهرستان اظهار داشت: مردم ما در 22 بهمن با حضور پرشور خود را مراسم راهپیمایی عظمت آفریده و اگر می‌خواهیم راه انقلاب، راه اهل بیت ادامه داشته باشد، باید ایثارگری را سرلوحه خود قرار دهیم ، باید ایثار بین همه حاکم باشد.

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه اگر در جامعه ایثارگری نباشد، قرآن و نماز خواندن تنها کافی نیست، افزود: فاطمه (س) علی(ع) شهدا، ولایت همه ایثار داشته و جامعه ای که می‌خواهد راه شهدا را ادامه دهد، باید ایثار را مد نظر قرار دهد.

وی بیان داشت: در جامعه باید با مردم با احساس صحبت کنید و انقلابی بودن، متدین بودن تنها با ایثار است باید در جامعه حقیقیت را بگوییم و سیاستمداران نباید به گونه‌ای فکر کننند که تنها برای رای باشد، آنها در جامعه باید تنها به فکر مردم باشند وحق مردم را فدای رای نکنند.

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: یکی از موضوع های جامعه بحث یارانه است که در حال حاضر 73 میلیون نفر در جامعه یارانه می‌گیرند در حالی که باید برخی از این جمعیت هیچ نیازی به گرفتن یارانه نبوده و از سویی دیگر برخی مردم نیاز به دریافت یارانه دارند.

رضایی بیرجندی گفت: چرا دولت و مجلس شورای اسلامی قدمی نسبت به برخی مشکلات از جمله دریافت یارانه افراد توانمند برنمی‌دارند باید جلوی برخی رفتارها گرفته شود. در حوزه سیاست، اقتصاد، مسائل اجتماعی در جامعه نیاز به ایثار است.

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه انقلاب اسلامی برپایه ایثار استوار است، گفت: از شروط پایه گذاری حکومت اسلامی خدمت به مردم بوده و نام ما به قدرت لایزال الهی و به پشتوانه ملت مومن استوار است و قله‌های عشق ما تنها شهدا هستند زیرا فرهنگ غرب تنها به دنبال لودگی است و باید نگاه زیبای دین را بهتر اجرایی کرد.

رضایی بیرجندی افزود: مردم مسئولان، ستاد امر به معروف، بسیج همه موظف اند با هرگونه ابتذال و بی‌توجهی به دستاوردهای امام و شهدا مقابله کنند و در برابر افرادی که دل به غرب فرهنگ بستند، بیاستند زیرا غرب به دنبال نابودی بشر است و ما تا آخر با این فکار مقابله خواهیم ایستاد.

وی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با مردم تبریز اظهار داشت : رهبر انقلاب در این دیدار به درستی فرمود: ملت ایران با افرادی که حرمت قیام اما حسین(ع) را نگه نداشته و به مقابله با بسیج پرداختند آشتی نمی‌کنند و رهبری اختلاف سلیقه را یک بحث و گناه فتنه گران را بحث دیگری عنوان کردند.

 

دانلود خطبه اول

 

دانلود خطبه دوم