COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه موقت بیرجند:

استاندار خراسان‌جنوبی شادی را در چه می‌بیند؟/سخنان نماینده ولی‌فقیه در استان فصل‌الخطاب است

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه سخنان استاندار خراسان‌جنوبی و عدم عذرخواهی او سبب شده تا روحانیت تحصن کرده و هنوز هم تحصن ادامه دارد، گفت: سخنان نماینده ولی‌فقیه در استان فصل الخطاب برای همه ماست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام علیجان دلدار ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه در جمع مردم نمازگزار بیرجند اظهار داشت: در آستانه سال نو هستیم چه خوب است که همانگونه با خرید لباس نو دل فرزندان خود را شاد می‌کنیم، با کمک و احسان در سال جدید دل کودکان نیازمند را شاد کنیم.

وی افزود: باید تلاش کنیم تا جزو محسنان باشیم، چراکه محسنان کسانی هستند که اهل اقامه نماز و بندگی خدا بوده و تلاش می‌کنند که فرهنگ عبادت و بندگی را در جامعه اسلامی ترویج و در کمک به نیازمندان دریغ نمی‌کنند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: رابطه محسنان با خداوند رابطه‌ای زیبا است زیرا آن‌ها اهل زکات بوده و نمی‌شود انسان اهل نماز باشد اما نسبت به بندگان نیازمند بی‌تفاوت باشد؛ در این ایام مسئولان تلاش می‌کنند در پایگاه‌های مستقر در خیابان‌ها، مدارس، مصلاهای نمازجمعه صندوق‌ها را برای جمع‌آوری کمک به مردم  نیازمند پخش کنند.

دلدار با بیان اینکه کدام انسان حاضر است برای خوش گذرانی چند روزه در این دنیا آخرت خود را خراب کند؟ افزود: اگر می‌خواهیم دنیا و آخرت را با هم داشته باشیم باید به فکر مردم نیازمند، مستمندان و دستگیری باشیم.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته اظهار داشت: 20 اسفند ماه روز راهیان‌نور، 22 اسفند روز بزرگداشت مقام شهداست و به‌درستی که زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و باید خودمان  و فرزندانمان سرمایه‌گذاری کنیم تا بتوانیم از مناطق هشت سال دفاع مقدس بازدید کنیم.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند در ادامه گفت: این روزها شاهد مسائل و موضوعاتی در استان خراسان جنوبی هستیم که  استاندار سخنانی مطرح کرده و تمام حرف ما این است که نشاط و شادی مردم در چیست؟ هیچ‌کس مخالف آن نبوده و نیست پس چرا آقای استاندار این سخنان را مطرح کرده مگر شاد و نشاط از نظر او در چیست؟

دلدار با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند هیچ چیز بیشتر از خدمت صادقانه مسئولان دل مردم را شاد نمی‌کند، افزود: زمینه‌های زیادی برای شادی و نشاط مردم وجود دارد و در مناسبت‌های ملی و مذهبی مسئولان می‌توانند تلاش کنند تا شادی‌ها فراهم شود.

وی بیان داشت: سخنان استاندار خراسان جنوبی سبب شده روحانیت حساسیت نسبت به این سخنان ناصواب داشته و چند روز تحصن داشته و هنوز هم تحصن ادامه دارد. ما انتظار داشتیم استاندار عذر خواهی کند و سخن نماینده ولی‌فقیه در استان که برای همه فصل الخطاب است عمل کند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: ما همه سرباز نظام بوده ودر خدمت مسئولان هستیم، اما مسئولان باید نسبت به جایگاه و وظایف خود به درستی عمل کنند و همه باید دست به دست هم داده تا مشکلات برطرف شود و افرادی که در تحصن هستند علت تحصن آنها حزبی و جناحی نبوده بلکه درد دین دارند و فصل الخطاب ما در استان سخنان آیت‌الله عبادی است

 

 

دانلود خطبه اول

 

دانلود خطبه دوم