COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

زمینه سوءاستفاده دشمن با دو قطبی شدن و دو دستگی در خراسان جنوبی فراهم نشود

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه باید از تفرقه، دو قطبی شدن و دودستگی دوری شود گفت: همه ما باید حواسمان باشد با دوری از دو دستگی و تفرقه اجازه سوءاستفاده به دشمن را ندهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به مسائل اخیر استان اظهار داشت: باید از تفرقه، دو قطبی شدن و دودستگی دوری شود.

وی افزود: مسائلی که دیده می شود بیشتر اختلاف سلیقه است که باید حل شود و سبب سوءاستفاده دشمن نشود.

امام جمعه شهرستان بیرجند بیان کرد: در این راستا همه ما باید برای اسلام، قرآن و دین با جان و دل و رفتار خوب این مسائل و مشکلات را برطرف کنیم و اخوت را تقویت کنیم.

رضایی با اشاره به سال جدید تصریح کرد: امید است در سال جدید همه مسئولان کشور با یکدیگر برادر باشند و در جهت مصالح این کشور پیش بروند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن شبانه روز تلاش می کند که انسان ها را به سمت خود بکشد بنابراین ما مسلمانان باید اسلام که دین رحمت است را در جامعه پیاده کنیم.

امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره  به مناسبت‌های هفته و تبریک تولد حضرت زهرا (س) یادآور شد: امروز همه ما باید به وظایفی که اهل بیت بر دوش ما قرار داده اند عمل کنیم.

رضایی اظهار داشت: زنان باید زندگی، تربیت فرزند و درس زندگی را از حضرت زهرا (س) یاد بگیرند و زندگی حضرت زهرا را سرلوحه عمل خود قرار دهند.

وی روز ملی شدن صنعت نفت، آغاز عملیات فتح المبین و روز جهانی آب و هوا را از جمله مناسبت های هفته عنوان کرد و افزود: باید از اسراف و آلوده کردن هوا جلوگیری کنیم و مسئولان کشور باید به وضعیت معیشت مردم توجه کنند.

امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه باید به شرایط داخلی کشور  توجه داشته باشیم گفت: امروز ما سینه به سینه استکبار جهانی ایستاده ایم بنابراین باید قدر با هم بودن را بدانیم و در راستای پیشرفت کشور پیش برویم.

رضایی بیرجندی با بیان اینکه همه ما باید مستحکم، متحد، همراه و همدل در صحنه باشیم بیان کرد: حمله انقلاب عربی به کشور یمن باعث شد تاکنون 12 هزار نفر کشته و میلیون ها نفر آواره شوند بنابراین ما باید حواسمان جمع باشد و قدر امنیت را بدانیم و از دودستگی جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به سال جدید اظهار داشت: در سال جدید پیام مقام ولایت هرچه باشد سال جدید را به فرمایش امام معطر خواهیم کرد و امید است سال با برکتی داشته باشیم.

 

دانلود خطبه اول

 

دانلود خطبه دوم