COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

ایران اسلامی در مباحث هسته‌ای به هیچ عنوان عقب نشینی نمی‌کند

 

امام جمعه بیرجند گفت: اروپائیان بدانند کشور ایران به هیچ عنوان از حق انرژی هسته ای خود کوتاه نخواهد آمد و تصور اینکه ملت سکوت کند و به خواسته اروپائیان سر فرودآورند، یک توهم و خیالی بیش نخواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه بیرجند این هفته بیرجند، اظهار کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری ملت بزرگ ایران در مباحث هسته ای به هیچ عنوان عقب نشینی نمی کند و تعطیلی هسته ای در کار نخواهد بود.

وی افزود: اروپائیان بدانند ملت قهرمان پرور ایران از حق مسلم انرژی هسته ای خود کوتاه نخواهد آمد و تصور اینکه ملت سکوت کند و به خواسته اروپائیان سر فرودآورند، یک توهم و خیالی بیش نخواهد بود.

امام جمعه بیرجند اظهار کرد: اروپائیان ایران را نشناختند، ایران به دنبال این است تا با اندیشه های خود را که برگرفته از اسلام ناب محمدی است اروپا را فتح کند.

لزوم احیا روستاها در جمهوری اسلامی ایران

حجت الاسلام رضایی با اشاره به نقش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گفت: علی رغم وجود پدیده خشکسالی در روستاهای استان اما باید با احیا کردن روستاها و آباد کردن آنها، مانع از مهاجرت جوانان روستایی به شهرها شویم.

تکریم از مادران و همسران شهید به نحو احسن انجام شود

امام جمعه بیرجند با اشاره به شهادت حضرت ام البنین (س) و برگزاری جلسات تکریم از مادران و همسران شهدا، تصریح کرد: مادران و همسران شهدا حق بزرگی بر گردن ملت و مسئولان دارند، آنها با پرورش دادن فرزندان شهدا کار بزرگی را انجام می دهند که باید به خوبی از آنان تکریم به عمل آید.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به زندگی حضرت زهرا(س)، افزود: زنان باید حضرت زهرا(س) را الگوی زندگی خود قرار دهند و شوهرداری و اخلاق خوش با همسر را در خانه داشته باشند.

وی افزود: مهم ترین نقش زن خانه داری است و نیازی نیست که همه زنان به کار بیرون از خانه روی آورند چراکه پرورش فرزند مهم ترین وظیفه مادران است.

الگو قرار دادن زندگی حضرت زهرا(س)

امام جمعه بیرجند ضمن توصیه به داشتن تقوای الهی، تصریح کرد: حق تقوا را ادا کنید و آنگونه که در شأن مومن است رفتار کنید، مبادا فرصت ها بگذرند و ما از کنار آنها غافل رد شویم، روزی به خود بیائیم که زمان مرگ مان فرا رسیده باشد.

حجت الاسلام رضایی افزود: انسان های با تقوا وقتی هدفشان را انتخاب می کنند، آگاهانه راهشان را انتخاب می کنند و خداوند به کسانیکه شاکر هستند، به زودی پاداش آنان را خواهد داد.

همه حقایق دینی عقلانی است

وی با بیان اینکه همه حقایق دینی عقلانی است، افزود: دین متعلق به خدای متعال است و عقل حجت درونی و وحی حجت بیرونی خداست.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اهمیت مطالعه در جامعه، بیان کرد: اندیشه را بالا ببریم و اهل مطالعه باشیم.

حجت الاسلام رضایی گفت: اگر ترس، نفاق، کم بینی وجود داشته باشد، نتیجه این است که بطور کامل نتوانستیم خدا را بشناسیم و بنده خالص خدا باشیم و با امربه معروف و نهی از منکر و احسان به پدر و مادر به بالاترین درجات در زندگی می رسیم.

وی از مسئولان سپاه که مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید صیاد شیرازی را گرامی داشتند تشکر کرد و افزود: باید یاد صیادها گرامی داشته شود، تا نسل جوان با زندگی شهدا بیش از پیش آشنا شوند.

در نمازجمعه این هفته بیرجند به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی از 15 تن از فعالان این عرصه با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان استان تقدیر و تشکر شد.