COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

ملت ایران در عرصه مذاکرات به دشمن خوش بین نیست

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه ملت ایران در عرصه مذاکرات هیچ گاه به دشمن اعتماد ندارد و خوشبین نیست، گفت: مذاکرات برای این است که به دنیا نشان دهیم ما نیازی به سلاح هسته‌ای نداریم چراکه سلاح ما ملت ایران است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی صبح امروز در مراسم رژه ارتش، ضمن عرض تبریک به مناسبت روز ارتش و میلاد حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: امام خمینی(ره) با نگاه معنوی و ملکوتی خود فرزندان انقلاب را در مکتب اسلام تربیت کرد و راهی جبهه های حق علیه باطل کرد.

وی افزود: دشمن به دنبال آن بود که از هر فرصتی استفاده کند و انقلاب را از بین ببرد اما امام (ره) با نفس مسیحایی خود اسلام و قرآن را در ملت ایران احیا کرد.

امام جمعه بیرجند گفت: ملت ایران در شرایطی انقلاب را به وجود آورد که استکبار به دنبال آن بود که بشریت را به سمت و سوی جهل و کفر بکشاند و در این شرایط بود که امام (ره) ندایی بلند سر داد و ملت در برابر استکبار ایستادند.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه امام(ره) از حضرت زهرا(س) الگو می گرفت، افزود: امام خمینی(ره) به پیروی از مادرش حضرت زهرا (س) انقلاب را با 48 هزار شهید گلگون کفن به وجود آورد.

وی اظهار کرد: انقلاب یک نهال است، نهالی که راهی طولانی در پیش دارد و دشمن هرروز به دنبال توطئه برای این ریشه کنی این نهال و ملت ایران است.

امام جمعه بیرجند گفت: استکبار جهانی هر روز به طریق مختلف می خواهد خود را به ملت ایران نزدیک کند، یک روز با جنگ نرم و یک روز با ماهواره، اینترنت با همه وجود به صحنه می آید تا ضربه ای به نهال انقلاب و اسلام وارد کند.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه امام راحل ابراهیم گونه ایستاد، تصریح کرد: همانطور که حضرت ابراهیم(ع) پیامبر خدا در معرض آزمایش قرار می گرفت و بنا به اراده خدا چاقو بر سر پسر خویش نهاد، امام (ره) ابراهیم گونه در مقابل زور و ستم با همیاری مردم ایستاد.

وی با اشاره به پادگان ها، افزود: امروزه پادگان های ما مانند دانشگاه است، دانشگاهی که هم از بعد سخت افزار و تعلیمات جنگ نرم اندیشه سربازان را آماده می کند و هم از بعد نظامی توان نیروها را بالا می برد.

امام جمعه بیرجند خطاب به استکبار جهانی، تصریح کرد: کسانی در دنیا دم از حقوق بشر می زنند که برای بشر ارزش قائل نیستند و به مردم رحم نمی کنند، کسانی که 17 میلیون لیتر خون در جهان ریختند، اینان دم از حقوق بشر می زنند و ایران را متهم می کنند.

حجت الاسلام رضایی گفت: امروز ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای انتظامی همه و همه آماده اند تا در مقابل مستکبران ایستادگی کنند.

وی اظهار کرد: ما صلح می کنیم چراکه دین اسلام دین صلح و آرامش است اما با کسانی که با تمام وجود به دنبال نابودی بشر هستند صلح امکان پذیر نخواهد بود.

امام جمعه بیرجند گفت: اگر امروز استکبار جهانی و وهابیت دست به دست هم دادند تا نور انقلاب را خاموش کنند اما فرزندان زهرا(س) به مرکزیت ایران چه در عراق، سوریه، لبنان در برابر این استکبار ایستادگی می کنند و به پیروی از ابراهیم بت شکن، بت های ظلم و استکبار را خواهیم شکست.

حجت الاسلام رضایی افزود: ما باید در مقابل دشمن مانند سدی سخت و محکم و در بین خودمان با مهربانی و عطوفت داشته و پشتیبان ارتش باشیم.

وی با تأکید بر اینکه باید قدر دان نظام، مقام معظم رهبری و مردم باشیم، بیان کرد: باید قدر دان مردمی باشیم که قبل و بعد از انقلاب از رهبر زمان خود حمایت کردند و پا در رکاب او قرار دادند.

امام جمعه بیرجند افزود: مقام معظم رهبری معجزه خدا است و مردم باید تا سر حد جان از ولایت حمایت کنند و با وحدت و همدلی در راستای شکوفایی نظام و انقلاب مانند گذشته گام بردارند.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به موفقیت های انرژی هسته ای، تصریح کرد: امروز با تکنولوژی و پیشرفت دانشمندان این مرز و خاک انرژی هسته ای را به وجود آوردند و این پیشرفت ها سبب می شود که دشمن چشم دیدن پیشرفت های ملت ایران را در عرصه های مختلف نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر مذاکره می کنیم به دشمن خوش بین نیستیم، گفت: ما مذاکره می کنیم تا برنامه هایی که دشمن در جهان علیه ما توطئه چینی کرده است را به جهانیان ثابت کنیم و هیچ گاه دستاورد های شهدا و انرژی هسته ای ملت ایران تعطیل نخواهد شد.