COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

شیوه زندگی شهید مطهری باید در جامعه احیا شود

علی رضایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته، با اشاره به تأکید قرآن بر شاد زیستن، اظهار کرد: وقتی که انسان به دنیا بی توجه باشد و به خداوند اعتقاد و اعتماد کامل داشته باشد، شادی در وجود او به وجود می آید.

وی افزود: زندگی کردن در زمان حال، قرب انسان به درگاه الهی، جلوگیری از طمع، عشق و محبت به دیگران، توبه و استغفار، از مهمترین راه های شاد زیستن است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه انسان عارف و خداشناس همواره شاد و سرحال است و همه موجودات را مخلوق خدا می داند، گفت: باید همگی از این نفس پلید رها شویم و قدر فرصت ها را دانسته و توبه کنیم چراکه که گناه اجازه پرواز معنوی از انسان را می گیرد.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به 12 اردیبهشت ماه، سالروز شهادت شهید مطهری و بزرگداشت هفته معلم، اظهار کرد: امروز این نظام عالم در خدمت رسول خدا(ص) است و اجر معلم و آن کاری که انجام می دهد نزد خداوند است.

وی وظایف معلمان را بسیار حساس و خطیر دانست و تصریح کرد: فرزندان نعمت ها و گل های الهی و بالاترین سرمایه زندگی هستند بنابراین معلمان باید هر آنچه که در توان دارند در امر پرورش و تعلیم و تربیت آنها بکوشید.

وی با اشاره به روز عقیدتی سیاسی سپاه و بسیج، اظهار کرد: در مرحله نخست، بعد عقیدتی و سیاسی یک بسیجی و سپاهی باید صحیح و سالم باشد چراکه تمام توجه و حساسیت دشمن، به این امر معطوف است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه استان خراسان جنوبی امروز میزبان پنج شهید گمنام است، بیان کرد: روز سه شنبه هفته آینده مراسم خاک سپاری این جان بر کفان بر گزار خواهد شد که انتظار می رود که همگی مردم با حضور پر رنگ در این مراسم به وظیفه شرعی و الهی خود عمل کنند.

حجت الاسلام رضایی از تمام افرادی که  امروز صبح در پیاده روی خانوادگی که به مناسبت بزرگداشت هفته کار و کارگر و معلم با عنوان آدینه 12 شرکت کرده بودند، قدردانی کرد.

امام جمعه بیرجند گفت: باید شخصیت و شیوه زندگی استاد مطهری در بین آحاد مردم جامعه به ویژه نسل جوان احیا و نهادینه شود