COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

بسیج سازندگی، استقلال را به روستا‌نشینان کشور بازگرداند

 

امام جمعه بیرجند با اشاره به حفظ استقلال روستاها توسط بسیج سازندگی، گفت: جهاد سازندگی که امروز توسط جوانان اداره می شود، به دنبال آن است تا استقلال روستائیان را به آنها بازگرداند.

حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی امروز در خطبه های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: بسیج سازندگی امروز، دنباله رو و ادامه دهنده مسیر جهاد سازندگی می باشد که از یادگاران حضرت امام خمینی(ره) است.

وی به فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت علی(ع) اشاره کرد و گفت: رفتار امام اول ما شیعیان و این دردانه خلقت، باید در جامعه به عنان یک الگوی استوار معرفی و تبیین شود.

حجت الاسلام رضایی ضمن بیان اینکه فرهنگ اهل بیت (ع) موجب استحکام ارتباط انسان با خداوند می شود گفت: یکی از دلایلی که ما مسلمانان و به خصوص ما ایرانیان در جهان به رفتار و سلوک انسانی شناخته شده ایم، تاسی جستن از همین فرهنگ است.

امام جمعه بیرجندبا اشاره به سبک زندگی از محضر امام سجاد(ع)، اظهار کرد: سبک زندگی ابتدا یک مبنا دارد واین که از نظر اندیشه ای نگاهی پیدا کنیم که امام سجاد (ع) به ما ارائه کرده است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به سبک زندگی وشادمانی در زندگی اشاره کردافزود: در زندگی انسان باید شاد باشد ووشادی واقعی از آن مومنان است.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: امام سجاد به ما یاد می دهد شاد باشیم و شادی بیافرینیم و هر انسان به عنوان وظیفه دینی ورسالتی برای شاد کردن مومنین داشته باشیم .

حجت الاسلام رضایی با اشاره به این که خداوند 25 بار در قرآن کریم مومنین را توصیه به شادی کرد است بیان کرد: در زیباترین آیات پیامبر (ص) رابه ماموریتی ویژه می دهد تا به مردم بگوید به فضل خدا پس شاد باشند .

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی  وامام جمعه بیرجند افزود: شادی جالب وزیباست و شادی زمانی ارزش دارد که متکی به فضل الهی باشد وکسانی که با خداوند ارتباط دارند معنا ندارد که شاد نباشند.

حجت الاسلام رضایی گفت: امام صادق فرمود است کسی که بتواند دل مومنی را شاد بکند خداوند شخصیتی در کنار او خلق می کند که اورا از بدی های دنیا وآخرت حفظ کند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی  وامام جمعه بیرجندبیان کرد: شادی خوب است به شرطی که با گناه نباشد وانسان را دچار پستی نکند .

وی افزود: یکی ازعوامل شادی خانواده است ، محیط خانواده و همواره انسان باید خانواده خود را از آتش جهل وگناه جلوگیری کند چون هسته جامعه خانواده است.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به تعبیر بزرگ ترین شخصیتی که اسلام را در اروپا زنده کرد و فرمود این فرهنگ  اهل بیت وتشیع است که اسلام را زنده نگه داشته است، اظهار کرد:  وتشیع واهل بیت هستند که در هر زمان رابط انسان را با خداوند را برقرار می کنند و امام زمان نمونه کامل ترین انسان هادر روی زمینه در این زمینه است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی  وامام جمعه بیرجندبه مناسبت های هفته  اشاره  کرد وگفت: در این هفته بزرگداشت ابوجعفر شیخ مشایخ شیعه کلینی را گرامی میداریم ، روز اسناد ملی ومیراث مکتوب را در پیش رو داریم .

وی با اشاره به روز اسناد ملی و میراث مکتوب، افزود: میراثی که داریم از گذشتگان ما است و باید تلاش کنیم این میراث را جاوید وامیدواریم مسئولین فرهنگی در خراسان جنوبی یک کتاب خانه جامع از میراث فرهنگی ومکتوب ما ایجاد کنند.

امام جمعه بیرجند اظهار کرد: میلاد امام جواد را در پیش رو داریم و فرخنده میلاد مقدس علی ابن ابیطالب امام علی (ع) و روز پدر که بهترین جلسات را در این ایام باید گرفت.

حجت الاسلام رضایی تصریح کرد: در میلاد امام علی (ع) باید امکانت را جمع کنیم تا دراین ایام محرومین ومریض ها این ایام را حس کنند و بهترین جلسات و دید بازدید ها را باید گرفت.

وی به آغاز ایام اعتکاف اشاره وافزود: روز جهنی خانواده را در پیش داریم و خانواده ها توجه داشته باشند که سا لمندی عمومی خطری است برای کشور وایام بزرگداشت فردوسی را روبه رو داریم .