COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند متذکر شد:
استکبار از جهل افراد استفاده می‌کند/فرهنگ اسلامی ترویج شود

امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه استکبار از جهل افراد به نفع خود استفاده می‌کند، متذکر شد: در جامعه‌ای که عالمان فراموش شوند جاهلان میدان‌دار می‌شوند.

حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی، امروز (26 اردیبهشت) در ‌خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به روز نکبت، اظهار داشت: مسلمانان باید بیدار شوند و فلسطین را از چنگال صهیونیست نجات دهند.

 وی به سخنان برخی افراد مبنی بر عدم حمایت از فلسطین اشاره کرد و افزود: اگر امروز در ایران مقتدرانه زندگی می‌کنیم به برکت وجود مقاومت فلسطینیان در برابر صهیونیست‌ها است.

 امام جمعه بیرجند با بیان اینکه آیت‌الله بهجت، عارفی بزرگ و دلسوز بود، گفت: متاسفانه امروز کسانی به نام دین و قرآن و حدیث شیعه این عالم بزرگ را تکفیر می‌کنند.

 حجت الاسلام رضایی با تاکید بر اینکه استکبار از جهل افراد به نفع خود استفاده می‌کند، متذکر شد: در جامعه‌ای که عالمان فراموش شوند جاهلان میدان‌دار و عهده‌دار امور می‌شوند.

 وی ادامه داد: باید همه قدر حوزه علمیه و رهبری و عالمان دین را بدانند تا به سعادت در دنیا و آخرت برسند.

 قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به روز ارتباطات و روابط عمومی، یادآور شد: ارتباطات در جامعه اسلامی یک اصل است و باید فرهنگ اسلامی را در جهان توسعه دهیم.

 حجت الاسلام رضایی بیان داشت: به گفته مقام معظم رهبری جمعیت مسئله اول کشور است چرا که جامعه اسلامی باید سرزنده و جوان باشد.

وی با توجه به اهمیت خانواده در فرهنگ اسلامی، گفت: مهد کودک و خانه سالمندان فقط برای مواقع ضروری است.

 امام جمعه بیرجند، به مذاکرات تیم ایران با 1+5 اشاره کرد و افزود: باید تیم مذاکره کننده ایران با توجه به سخنان مقام معظم رهبری و برای حفظ خون شهدا در برابر زیاده‌ خواهی امریکا مقاومت و مقابله کنند.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه مسلمانان باید با خوشرویی و شادی با یکدیگر برخورد کنند، بیان داشت: البته باید توجه داشت که شوخ طبعی بیش از حد موجب کوچکی شخصیت انسان و دعوا می‌شود.

 وی با بیان اینکه خداوند مومنان را با سختی‌ها امتحان می‌کند، تاکید کرد: جوانان مشکلات و موانع را سکوی پرش خود قرار دهند.