COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه موقت بیرجند:

ایران در مسائل کشور عراق هیچ‌گونه دخالتی نمی‌کند

 

 

امام جمعه موقت بیرجند گفت: دنیا بداند ایران در مسائل داخلی کشور عراق هیچ گونه دخالتی نمی کند، فقط مسائل را رصد می کند وعده ای که تصور می کنند ایران به دنبال رفاقت با آمریکا در حوزه مسائل عراق است، سخت در اشتباه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی تابعی در خطبه های نماز جمعه امروز در شهرستان بیرجند در جمع نمازگزاران اظهار کرد :دنیا بداند ایران در مسائل داخلی کشور عراق هیچ گونه دخالتی نمی کند، فقط مسائل را رصد می کند وعده ای که تصور می کنند ایران به دنبال رفاقت با آمریکا در حوزه مسائل عراق است، سخت در اشتباه هستند.

وی بیان کرد:گروه داعش همان سربازان پیاده نظام کشور آمریکا هستند که می خواهند این بار در عراق حضور خود را تثبیت نمایند.

وی افزود: آمریکا در برهه هایی از زمان در کشور افغانستان، عراق، سوریه، ابتدا نیروهایی را آماده نبرد با مردم کی می کند، بعد با جنگ با آن نیروها می رود که نمونه ای از آن گروه طالبان وگروهک صدام حسین هستند.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: آمریکا می خواهد با تشکیل گروهک داعش وکشتار مردم، جایگاه خود را در منطقه تثبیت کند ودر واقعه جنگ تمام عیاری میان اهل سنت وشیعیان بوجود آورد.

حجت الاسلام تابعی افزود: آمریکا غافل از این است که با این اعمال چهره خود را در جهان روز به روز در نزد مردم منفور تر می کند وبا دست خود گور خود را می کند.

وی افزود: گروه منفور داعش به هیچ کس رحم نمی کنند، به کودکانی که در خیابان بازی می کنند، به خانواده ای که در خیابان قدم می زنند، به هیچ کسی رحم نمی کند وهمه را زیر رگبار گلوله می گیرد.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: آمریکا با تشکیل گروه داعش فکر می کند که میتواند بین اهل سنت وشیعیان اختلاف افکند، ولی رهبر اهل سنت کشور عراق بعد از فرمایشات ایت الله سیستانی اعلام کرد، ایت الله سیستانی نه تنها رهبر شیعیان، بلکه رهبر همه ما اهل سنت است واین نشام می دهد این نقشه آمریکا، یعنی اختلاف افکنی میان دوفرقه سنت وشیعه ، به وجود نمی آید.

حجت الاسلام تابعی اظهار کرد:آمریکا به دنبال سقوط دولت مالکی در عراق است، مردم عراق آگاه هستند وبه 3 گروه تقسیم شدند، عده ای در حال نبرد با گروهک داعش، عده ای در حال آموزش برای مبارزه، وعده ای در منازل منتظر دستور برای مبارزه هستند، به یاری خدا آمریکا وگروه داعش بازهم شکست خواهد خورد.

وی به مسئله شناخت اشاره کردوگفت: ابتدا انسان باید خود را بشناسد، تا براساس شناخت خود، به وجود خداوند پی ببرد وبا معبود خود رابطه برقرار کند.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: مومن وبنده واقعی کسی است که با خدا ارتباط برقرار کند وخدا را به عنوان مالک وآفریننده واقعی بداند ونتیجه بندگی وشناخت خداوند، اوج عزت است.

حجت الاسلام تابعی با اشاره به ماه مبارک رمضان بیان کرد: مهم ترین وظیفه بنده این است که اتصال خود را به خدا حفظ کند، وبا توجه به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای نزدیکی با خداوند است.

وی با اشاره به خدمات نظام در این برهه از زمان گفت: نظام جمهوری اسلامی خدمات زیادی برای مردم برداشته است ونسبت به سال های گذشته در بسیاری از موارد پیشرفت داشته ایم وهنگامیکه خود را با کشورهای همسایه در حوزه خلیج فارس مقایسه می کنیم، متوجه می شویم کشور ایران در همه موارد از کشورهای همسایه برتری دارد.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: از هفته آینده برگزاری نماز جمعه بیرجند به صورت دائم به مصلی المهدی این شهرانتقال می یابد واحیای شب های قدر نیز دراین مکان برگزار خواهد شد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به مناسبت های پیش رو تصریح کرد: در این هفته مناسبت های زیادی در پیش رو داریم از جمله شهادت شهید چمران وروز بسیج اساتید، روز تبلیغ واطلاع رسانی دینی، هفته قوه قضائیه، آغاز هفته صرفه جویی در آب، روز اصناف، روز مبارزه با مواد مخدر وکشتار تعداد زیادی از زائران امام رضا به دست منافقان کور دل از مهم ترین عناوین این هفته هستند.