COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

آل سعود با دست نشاندگی آمریکا درصدد احیای جنگی دیگر در منطقه است

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: آل سعود امروز تلاش‌های خصمانه را با جلادی کردن مردم خود و مسلمان انجام می‌دهد و با دست نشاندگی آمریکا تلاش می‌کند که در منطقه یک جنگ دیگر احیا کند.

حجت الاسلام و المسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بیرجند با اشاره به تذهیب 25 منزلگاه عرفان عملی، اظهار داشت: تذهیب یا همان موذب شدن است که بیانگر زمان محدود به کمال رسیدن و مسئولیت خیلی زیاد در این راه است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند تصریح کرد: وجود انسان را خود وی  در دنیا می‌سازد و باید خود در دنیا باغبان خود باشد تا سعادتمند شود.

رضایی بیان کرد: انسان در دنیا چهار منیت شامل منیت باغبانی، منیت حیوانی، منیت انسانی و منیت قدسی و ملکوتی دارد که در دنیا باید انسان مربی منیت خود باشد و انسانیت خود را تقویت و خالق من ملکوتی خود باشد.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: عادت‌های بد در شان یک انسان نیست اما کارهای خوب را انسان نباید عادتی انجام دهد و در این راه با جان، فروتنی و حسن عمل انجام دهد و هر قدمی که بر می‌دارد تشویق شود تا گام‌های بهتری بردارد.

رضایی بیان کرد: امام حسن عسکری (ع) می‌فرماید کسی که نسبت به انسان‌ها، بندگان خدا و شخصیت مردم تقوا پیشه نکند و حرمت نگه ندارد و نسبت به جان، شرافت و آبروی مردم ارزش و احترام قائل نشود نمی‌تواند تقوای الهی داشته باشد.

وی افزود: کسی که در محضر خدا با تقوا است که نسبت به همه اعمال تقوا داشته باشد و جامعه را به رشد و کمال بکشاند و همه انسان‌ها را به مسیر کمال هدایت کند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با اشاره به مناسبت‌های هفته، اظهار داشت: 4 ربیع الثانی ولادت با سعادت عبدالعظیم حسنی و 8 ربیع الثانی میلاد باسعادت امام حسن عسکری(ع) را به تمام شیعیان جهان تبریک گفته و امیدواریم رهروان خوبی برای اولیای الهی باشیم.

رضایی با بیان اینکه 26 دی ماه نیز سالروز فرار شاه خائن از ایران است، بیان کرد: متاسفانه عده ای امروز کم توجه ای به آرمان‌های امام (ره) کرده و گاهی در سخنان و فیلم‌ها که ساخت می‌شود دروغگویی را چاشنی کار خود می‌کنند این در حالی است که مردم عاقل هستند و در این راه باید واقعیت‌ها را بگوییم و اگر نقصی هم داریم آن را بیان و بکوشیم برطرف کرده و از زیبایی سخن گفته شود.

وی افزود: در بحث‌ها واقع گرایی و عملی که امروز مطرح می‌شود باید بگوییم با وضع مطلوب خیلی فاصله داریم اما امروزه با همه مشکلات امکانات خوبی داریم و باید فرامین رهبری را بشنویم و به آنها خوب عمل کنیم.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با اشاره به روز غزه، اظهار داشت: این روز به نام روز فریاد خاموش نامگذاری شده که بدترین جنایت‌ها را رژیم جعلی صهونیستی با مردان و زنان بی گناه انجام می‌دهد و باید قدر انقلاب خود را بدانیم.

رضایی بیان کرد: در این هفته نیز سالروز شهادت حضرت آیت الله نواب صفوی و یارانش خلیل طهماسبی، مظفر ذوالقدر و شهادت آیت الله حکیم را در پیش داریم که از محضر خداوند علو درجات را برای این شخصیت‌های بزرگ تاریخی مسئلت داریم.

وی با اشاره به 10 ربیع الثانی سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) افزود: امام رضا(ع) در مورد حضرت معصومه (س) بالاترین شان و مقام را در محضر خداوند بیان می‌کنند و می‌فرمایند کسی که ایشان را زیارت کند همانا من را در مشهد مقدس زیارت کرده است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با اشاره به گستاخی‌ها و تشنج آفرینی‌های امروز آل سعود در منطقه، اظهار داشت: آل سعود امروز تلاش‌های خصمانه را از خود با جلادی کردن مردم خودشان و مسلمان انجام می‌دهد و با دست نشاندگی آمریکا تلاش می‌کند که در منطقه یک جنگ دیگر احیا کند.

رضایی بیان کرد: در این راستا باید بنیان اصلی را نابود کرد و مسئولان ما هوشمند و هوشیار هستند و همواره بیان کرده اند در جهان اسلام جنگ نمی‌کنند بلکه زمینه را برای ظهور منجی بشریت آماده تا جهان را از شر مستکبرین و ظالمان نجات دهند.

وی با اشاره اقدام هوشیارانه فرزندان خلیج فارس در دستگیر تفنگداران آمریکایی، افزود: این فرزندان آب و خاک اقتدار خود نشان دادند و آنها را به اسارت گرفتند و با رأفت اسلامی مقام معظم رهبری با آنها برخورد و پس از اشتباهی بودن و عمدی نبودن کار آنها اقتدار و عظمت ایرانی را نشان دادند و آنها را آزاد کردند که نسبت به این نعمت و فرزندان خدا را شاکر هستیم.

رضایی بیان کرد: نماز جمعه قرارگاه ایمان، بصیرت در جنگ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است و فرماندهان این قرارگاه امام جمعه و قرارگاه محل برگزاری نماز جمعه است و در این راه باید اهل تلاش و کار باشیم و قرارگاه فرهنگی در کشور به فرماندهی مقام معظم رهبری داشته باشیم.

وی افزود: همان گونه که حضرت آیت الله جواد آملی می فرمایند در نماز جمعه باید احادیث و مباحث دینی و آشنایی با اهل بیت مطرح شود زیرا نماز جمعه جای حرفای روزنامه‌ای نیست.