COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

دشمن در پسا برجام به دنبال نفوذی دیگر است

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه دشمن به دنبال راه انداختن جنگ دیگری است،گفت:در پسا برجام نباید از نفوذ دشمن غافل شویم و باید مشکلات داخلی جامعه را با آرمش برطرف کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در میان مردم نماز گذارا با بیان اینکه اگر تهذیب نفس نداشته باشیم، علم توحید هم کار ساز نیست اظهار داشت: امروزه آفت بسیاری از خانواده‌ها به دلیل لجاجت‌های زیاد است.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته افزود: در آستانه انقلاب اسلامی و بهمن ماه هستیم این انقلاب آسان بدست نیامد، بلکه انقلابی بزرگ، فرهنگی و معنوی است که خون‌های زیادی در راه آن ریخته شده است.

امام خمینی با نفس مسیحایی خود سبب پیروزی انقلاب شد

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه امام خمینی در شرایطی انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند،که جهان به دست افرادی پلید بود آنها به دنبال نابودی بشر بودند اما امام خمینی جوانان ایران را ساخت و با نفس مسیحایی خود سبب پیروزی حق بر باطل شد.

رضایی بیرجندی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری افزود: رهبری معیار اصلی انقلاب اسلامی را جهاد فکری، فرهنگی می‌دانند و انقلاب ما آرمان خواه است که شاخصه‌هایی مانند عدالت طلبی، مطالبه گری، پرسشگری، تحقق اهداف، بصیرت و وحدت دارد.

وجود گمرک در خراسان جنوبی از اهمیت زیادی برخوردار است

وی با اشاره به دیگر مناسبت‌های هفته اظهار داشت: روزجهانی گمرک، روز جهانی کمک به جزامیان را در پیش رو داریم گمرک وکمک به امراض خاص در استان ما از اهمیت زیادی برخوردار است و باید کمک کنیم تا به مشکلات مردم که دچار مریضی هستند کمک شود.

امام جمعه بیرجند با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع دست اندرکاران انتخابات گفت:از اولیل انقلاب در نظام افرادی مسئولیت‌های بزرگی را برای حفاظت از دستاوردهای نظام و حفظ آن برعهده داشته و اگر این محافظت‌ها و مسئولیتها در دست این انسانهای بزرگ نبود، انقلاب خیلی وقت پیش از بین رفته بود.

انقلاب امانتی بزرگ در دست ما است که باید از آن محافظت کنیم

رضایی بیرجندی با بیان اینکه انقلاب امانتی به دست ما است که باید از آن حفاظت کنیم، افزود:شورای نگهبان بارها اعلام کرده است که برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری احراز افراد مد نظر است و هیچ گاه بحث فردی و توهین به کسی در کار نیست.

وی اظهار داشت: در این برهه از زمان باری بزرگ بر دوش شورای نگهبان است اگر افرادی به دلایل مختلف احراز نمی‌شوند، باید آرامش خود را حفظ کرده و به انجام وظیفه در دیگر مسئولیت‌های نظام بپردازند و افرادی که تأیید صلاحیت شدند، وظیفه بزرگی بر دوش آنها است و در این تأیید صلاحیتها هیچ نگاه فردی نیست.

دشمن به دنبال نفوذ است

امام جمعه بیرجند ازپسا برجام یاد کرد و گفت:در پسا برجام باید از نفوذ دشمن غافل نشویم و مشکلات داخلی جامعه خود را با آرامش برطرف کنیم اگر تحریمها تا حدودی برداشته و مشکلات مردم مقداری حل شد، تلاش کنیم تا جامعه سربار کسی نباشد.

سربازان اقتصاد مقاومتی مردم هستند

رضایی بیرجندی افزود: در بحث اقتصاد مقاومتی سربازان آن تک تک افراد جامعه هستند که باید با تلاش مضاعف در تمامی زمینه‌ها داشته تا تولید را فراهم و کشور را به سمت استقلال پیش ببرند زیرا طبق آمار کارشناسان در کشورما از هر 25 الی 30 نفر یک واحد صنفی داریم و بیشتر به دنبال واسطه گری هستیم.

وی بیان داشت: طبق آمار کارشناسان 15میلیون پرونده اقتصادی در دادگاه کشور وجود دارد که نمایندگانی که قرار است مسئولیت برعهده بگیرند، به این آمار و ارقام توجه کنند و در کشور ایران از هر 10 نفر تعداد 9 نفر مصرف کننده وجود دارد.

بخش فرهنگی توجه بیشتر شود

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه بخش فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: طبق آمار کارشناسان تنها 30 درصد از مباحث فرهنگی در کشور کارکرد دارد که این یعنی 70 درصد از بخشهای فرهنگی ما بودن استفاده و بدون کاربرد است که باید توجه و نگاه ویژه به بخش فرهنگی شود.

حمله به سفارت عربستان کاری ناشایست بود

رضایی بیرجندی افزود: حمله به سفارت عربستان کاری ناشایست بود زیرا عده ای از افراد خود سرانه به گونه ای عمل کردند که خون شهید نمر به جایی که مبدا تاریخ شود، نادیده گرفته شد و دولت عربستان در جلسه کنفرانس کشورهای اسلامی ایران را متهم می‌کند که در برابر آتش کشیدن سفارت کشورشان، ایران باید محاکمه شود.

وی با بیان اینکه رزیم آل سعود تا کنون بیش از 8 هزار و14 نفر انسان بیگانه را در کشور یمن کشته است، تصریح کرد: عربستان در این مدت هزار و 996 کودک بی‌گناه را به خاک و خون کشیده و در این برهه از زمان به خاطر آتش کشیدن یک ساختمان ایران را متهم می‌کند.

مسئولان نظام از مواضع ملت با قدرت دفاع کنند

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه از مسئولان نظام انتظار داریم در برابر مواضع خود با قدرت ایستادگی کنند،گفت:دشمن به دنبال راه انداختن جنگ دیگر است که ما از مسئولان انتظار داریم با قدرت از مواضع ملت ایران دفاع کنند.

پاسداری دلاورمردان سپاه در خلیج فارس ستودنی است

رضایی بیرجندی با بیان اینکه پاسداری دلاورمردان سپاه در خلیج فارس ستودنی است آنها با تمام قدرت از آبهای نیلگون خلیج فارس حمایت کردند، افزود: نمایندگانی که قرار است مسئولیتها را برعهده بگیرند، باید اخلاق معنوی و مردمی را رعایت کنند و بدانند مردم ما چه مشکلاتی دارند.

همایش پیاده روی در بیرجند برگزار می‌شود

وی بیان داشت: جمعه آینده همایش پیاده روی آدینه با حضور امام جمعه شهرستان بیرجند و مردم برگزار می‌شود.