COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه شهرستان بیرجند

معنویت و مردمی بودن دو اصل بنیادی انقلاب اسلامی است

امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه در شرایطی که استکبار انسانیت را به نابودی می‌کشاند گفت: در چنین شرایطی انقلاب اسلامی بر اساس معنویت، مردمی بودن، تأمین سعادت دنیا و آخرت و ارتباط با خدا بنیان گذاشته شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند با اشاره به مناسبت‌های ایام هفته اظهار داشت: باید بازگشت حضرت امام خمینی(ره) در12 بهمن ماه به میهن اسلامی و آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی را قدر بدانیم.

وی افزود: با توجه به سلطه عوامل استکبار و غارت اموالمان حق توحش می‌گرفتند و ما جایگاهی در دنیا نداشتیم و امروزه به لطف خدا و به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا و به برکت ایثارگران و جانبازان در دنیا به قله امنیت رسیده‌ایم و باید قدر انقلاب و رهبری را بدانیم.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به انتخاب دولت موقت و روز جهانی سرطان  بیان کرد: با گرامیداشت این روزها باید امیدوار باشیم و بیماری‌ها را دفع و نگذاریم افزایش یابد و فرزندانمان را خوب تربیت کنیم.

رضایی بیرجندی با اشاره به برگزاری اجلاس بزرگ نماز تصریح کرد: طبق پیام بزرگ ولایت که فرمودند که «ترویج نماز به معنای واقعی کلمه که امضایی بر زندگی انسان است برهمگان واجب است و مسولیتی همگانی است وقتی نماز می‌خوانیم یعنی پاکیم و قلبی و روحی خدایی داریم».

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با بیان اینکه منشا این تحریم‌ها آمریکا است که هم به ما ضرر وارد کرد و هم به ملت‌های دیگر اظهار داشت: کشور ما از این تحریم‌ها روزانه 150 میلیون دلار ضرر کرده که با این رقم می‌توانستیم روزی 2 هزار و 250 شغل جدید و 2 کارخانه سیمان بسازیم.

رضایی بیرجندی تصریح کرد: در حال حاضر که دوران پس از برجام است و قصد دارند با شیوه های مختلف چراغ سبز نشان دهند ملت ما باید هوشیارانه دقت کند و جامعه را از مصرف‌گرایی خارج کند و این دوران که ما نفت خود را بدهیم و در عوض کالاهای آن ها را مصرف کنیم گذشته است.

وی اظهار داشت:طبق آمار انجام شده, تنها 3 درصد واردات برای کشور ما ضروری و مفید است و 97 درصد واردات دیگر لوازم آرایش, ماشین‌ها و کالاهای غیرضروری است که که وارد کشور می‌شود و مضر است و جوانان ما را به دنبال عدم اشتغال و بی‌کاری می‌برد.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: مسئولان باید دقت کنند که زمینه را برای عمران و آبادانی با توجه به بودجه‌های کشور آماده کنند.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر 60 درصد بنگاه‌های تولیدی بیکار هستند و باید راه برای اشتغال باز شود نه برای ورود خارجیان بیان کرد: باید جامعه رشد کند و تنها راه درمان اقتصاد بیمار ما, اقتصادی مقاومتی است تا بتوانیم جامعه را به درستی پیش ببریم.

رضایی بیرجندی بیان کرد:همچنین باید آسیب‌های فرهنگی مورد توجه واقع شود و اخلاق و پاکی و معنویت را در جامعه گسترش دهیم و اجازه ندهیم با ورود کالاهای دشمن, اخلاق دشمن به کشور ما وارد شود.

وی افزود: امید است که انتخابات روح تازه‌ای به بدنه کشور وارد کند و همه دلسوزانه و عاشقانه ورود پیدا کنیم و اصلح ترین افراد را انتخاب کنیم تا کشوری سالم را داشته باشیم.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: واجب این است که راه شهدا و امام را ادامه دهیم و در کنار مردم رشد کنیم و جامعه را به پیش ببریم و امیدواریم خداوند در این ایام باران رحمت خود را بر ما نازل کند.