COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

امامزادگان باقریه به قطب فرهنگی بیرجند تبدیل شود

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه باید اخلاق‌مداری در انتخابات رعایت شده و از میان اصولگراها به فرد اصلح رأی داد، گفت: امامزادگان باقریه باید به قطب فرهنگی بیرجند تبدیل و مسئولان به مصلی المهدی توجه ویژه داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه شهرستان بیرجند در میان مردم نمازگزار با قدردانی از حضور با شکوه مردم در مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه اظهار داشت: مردم ولایتمدار خراسان جنوبی همزمان در سراسرکشور در راهپیمایی 22 بهمن ماه حضوری پرشکور داشته و باری دیگر برای کشور عزت آفریدند.

وی با اشاره به مناسبتهای هفته افزود: 23 بهمن ماه سالروز تشکیل کمیته‌های انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی(ره) است و انقلاب ما انقلابی مردمی بود که از مسجد آغاز شد و برای این انقلاب بندگان زیادی زحمت کشیدند.

تشکیل کمیته‌های انقلاب از اقدامات خوب امام خمینی(ره) بود

 قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب امام خمینی(ره) تشکیل کمیته‌های انقلاب اسلامی است، گفت: امروز هم کمیته‌های انقلاب مجموعه عظیمی است که حافظ انقلاب است و این اقدام امام کاری بسیار ارزشمند بود.

رضایی بیرجندی با تبریک به مناسبت سالروز تولد حضرت زینب(س) افزود: از دیگر مناسبتهای هفته سالروز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار است که این روز را پیشاپیش به همه پرستاران، بهرورزان تبریک می‌گوییم و باید قدردان زحمات این قشر زحمت کش باشیم.

امام جمعه شهرستان بیرجنداظهار داشت: سالروز قیام مردم تبریز ، سالروز شهادت دبیرکل حزب الله لبنان به دست صهیونیست خائن از دیگر مناسبتهای هفته است و باید راه شهدا را ادامه دهیم.

با وحدت و حضور در صحنه زمینه را برای احیای جهان اسلام فراهم کنیم

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه باید قدردان انقلاب باشیم، گفت: دیروز حماسه بزرگی توسط ملت ایران خلق شد که این حماسه با حضور مردم و مسئولان به ثمر نشست و باید قدر دان این انقلاب باشیم زیرا ما منطقه‌ای فکر نکرده بلکه باید اندیشه‌های توحیدی ما تمام عالم را فراگیر سازد تا زمینه ظهور برای مهدی موعود فراهم شود.

رضایی بیرجندی با بیان اینکه این انقلاب سعه صدر می‌خواهد افزود: با کارها، اعمال و سخنان خود باید قدر انقلاب را بدانیم و کاری نکینیم که دیگر ملتها بگویند انقلاب به درد مردم نمی‌خورد بلکه باید با رفتار خوب و همدلی زمینه را برای انتخابات و جشنی دیگر در کشور فراهم کنیم.

شهدای باقریه بیرجند قطب فرهنگی بیرجند شود

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از شهدای باقریه با عنوان قطب فرهنگی بیرجند یاد کرد و اظهار داشت: امامزادگان باقریه امروز به حمد خدا و تلاشهای مسئولان به جایگاه خوبی تبدیل شده که نباید محدود در نظر گرفته شود و باید به عنوان قطب فرهنگی بیرجند تبدیل شود.

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با خرافات مبارزه می‌کند، گفت: انقلاب هیچگاه با خرافات  با تندروریها، افراطی گریها هم کنار نمی‌آید وتندروهایی مانند داعش در منطقه ایجاد شده کنار نمی‌آید.

رضایی بیرجندی با بیان اینکه مردم در جامعه ثروتی بزرگ هستند، افزود: با این همه ثروتی که در داخل کشور بعد از ندای رهبری  در صحنه حضور جمع شدند نمی‌توانیم دم از صدور انقلاب نزینم و در این راستا مسئولان باید تلاش کنند تا مشکلات مردم در جامعه برطرف شود زیرا انقلاب نور همچنان ادامه دارد باید ایران که مرکز اتحاد جامعه اسلامی است زمینه را برای اتجاد مسلمانان و جهانیان فراهم سازد.

انتخاب اصلح در دستور کار مردم باشد

وی با اشاره به انتخابات اظهار داشت: اخلاق مداری، حفظ آبرو، خودداری از تهمت باید در انتخابات رعایت شود زیرا شورای نگهبان این کاندیدا را تأیید کرده و تخریب این کاندیدها کاری درست نیست باید با انتخاب درست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری قوی انتخاب کنیم و مابقی نیروها که انتخاب نشوند، ثروت در جامعه هستند که در موارد دیگر باید از آنها استفاده کرد.

ولخرجی‌های اضافی در تبلیغات به نفع مردم و کشور نیست

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه تعصبات قومی نباید حاکم در جامعه باشد، گفت: دو قطبی کردن جامعه فایده ای نداشته و نباید غفلت از منافع نظام و کشور کنیم و در بخش تبلیغات خرج کردن‌های بی مورد اصراف است ولخرجیها دور از شخصیت جامعه است باید بیکاریها، معضلات جامعه رسیدگی شود و توانمندیها ما به فعلیت برسد.

رضایی بیرجندی با اشاره به اصولگرایان افزود: اصولگرایان افرادی هستند که در عمل و به ظاهر ادعای دارند که بر اخلاق پایبند هستند و افرادی که در استان چه در اصولگرا و مستقل کاندید شدند، فرزندان جامعه هستند و باید از میان اصولگرها بهترینها انتخاب شوند و آنهایی که روز حادثه از اسلام نمی‌برند و بیشترین وابستگی به نظام دارند به آنها رآی داده شود.

مسئولان توجه ویژه به مصلی المهدی داشته باشند

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: ما می‌خواهیم جهان اسلام را احیا ساخته و به سمت جهانی شدن اسلام پیش رویم و در بخش مصلی المهدی تاکنون بخش دولت کم لطفی به این مصلی داشته و این در حالی است که مصلی المهدی بیرجند قلب تپنده مومنان است فرش و گچ ندارد که از شهرداری و مسئولان تقاضا داریم نگاهی ویژه به مصلی داشته باشند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه تبلیغات بیخود نشانه عدم صلاحیت کاندیدا است، گفت: در حوزه اصولگرایی به ویژه در سطح روحانیت کوچکترین مسئله‌ای وجود ندارد که یک فرد خود من هستم که بر روی حرف بزرگان حرفی نمی‌زنم.