COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

پس از اعلام نتایج انتخابات همه برای رشد خراسان جنوبی دست همراهی دهند

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: در حال حاضر ناظران بر سر صندوق‌های انتخابات تمام توجه‌شان به برگزاری انتخابات و حق مردم است و نتیجه انتخابات نیز هرگونه رقم بخورد همه تابع نظام مقدس جمهوری هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز عبادی و سیاسی جمعه در بیرجند با اشاره به باب 26 از عرفان عملی به نام استقامت اظهار داشت: در مسیر رسیدن به خدا باید به صورت مستقیم و با استقامت حرکت کرد.

وی با اشاره به اینکه انسان مومن در نماز از پروردگار می‌خواهد در مسیر مستقیم هدایت شود، افزود: از موانعی که سبب فراموشی خدا و بازماندن در مسیر الهی می‌شود نماز نخواندن، پیروی از هواهای نفسانی و دنیا طلبی است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه استقامت مهم‌ترین رکن پایداری در مسیر حق است، تصریح کرد: امام صادق (ع) می‌فرمایند: "اگر شیعیان ما در راه خداوند استقامت بورزند ملائک در حضور آن‌ها ظاهر می‌شوند".

رضایی با اشاره به اینکه برای پیروزی اسلام و انقلاب مردم ایران استقامت از خود نشان دادند، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با نام خداوند آغاز شده و آسیبی نمی‌بیند‌‌ همان گونه که دشمنان ما با این همه کینه تاکنون نتوانسته‌اند خدشه به این انقلاب وارد کنند.

وی افزود: دشمن سعی دارد در اقتصاد، سیستم قضایی، نوع معماری و سلامت نفوذ پیدا کند و تأثیرگذار باشد و با برگزاری انتخابات و حضور مردم در صحنه برای فرد منتخب از این حیث نماینده‌ای با اراده و با عظم می‌خواهند تا در مقابل این جریانات ایستادگی و فرهنگ اسلامی را در جهان گسترش دهد.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: در راستای برگزاری و فراهم آوردن حضور کاندیدا‌ها برای ثبت نام و حضور و مشارکت مردم تاکنون به صورت خیلی مطلوب برگزارشده است و در این راستا کسی کینه به خود بگیرد با خبیث‌های عالم مشحور می‌شود.

رضایی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم انقلابی نجف آباد، اظهار داشت: در این دیدار رهبر معظم انقلاب به مسائلی از جمله اینکه نباید اعمال، کار‌ها و موضع گیری‌ها سبب سوء استفاده دشمن شود تاکید داشتند و فرمودند باید از هرگونه اختلاف و دوستگی جلوگیری شود.

وی افزود: در انتخاب خود باید توجه داشته باشیم که کاندیدی که راه و فکر دشمن را دنبال می‌کند انتخاب نشود و بلکه نامزد و نماینده انتخاب شود که به فکر مردم، اقتصاد مقاومتی، معیشت و رسیدگی به مطالبات مردم باشد.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: مردم باید توجه کنند نماینده‌ای را انتخاب کنند که بر مبنای الگو ایرانی و اسلامی باشد و حمایت از مقاومت کرده و اقتصاد مستقل داشته باشد.

رضایی بیان کرد: باید نماینده‌ای انتخاب شود که به فکر اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و جهاد اقتصادی باشد و آن را گسترش دهد و در راستای بیکاری و اشتغال جوانان کار و تلاش کند.

وی با اشاره به روند برگزاری انتخابات افزود: در حال حاضر ناظران بر سر صندوق‌های انتخابات تمام توجه‌شان به برگزاری انتخابات و حق مردم است و نتیجه انتخابات نیز هر گونه رقم بخورد همه تابع نظام مقدس جمهوری هستیم و بعد از آن نیز سایر نامزد‌ها در استان باید دست همکاری و همیاری را به فرد منتخب دهند و برای رشد استان تلاش کنند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با اشاره به سایر مناسبت‌های هفته افزود: روز 8 اسفندماه روز تربیتی و تربیت اسلامی نامگذاری شده است و در این راستا مسئولان و مربیان باید به مسائل تربیتی بیشتر توجه داشته باشند.

رضایی بیان کرد: روز بزرگداشت حکیم حاج مولا سبزواری، تاسیس بنیاد مستعضعفان به فرمان امام (ره) و روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان را نیز گرامی می‌داریم.