COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه موقت بیرجند:

آیت‌الله واعظ‌طبسی عمر خود را صرف خدمت به اسلام و حوزه علمیه کرد

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه آیت‌الله واعظ طبسی از شخصیت‌های بسیار بزرگ بود که چه در دوران قبل و بعد از انقلاب کارهای بزرگی انجام داد، تاکید کرد: آیت‌الله واعظ‌طبسی تمام عمر خود را برای خدمت به اسلام و حوزه عملیه صرف کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی تابعی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند، با تسلیت رحلت آیت‌الله واعظ طبسی و ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: آیت‌الله واعظ طبسی از شخصیت‌های بسیار بزرگ بود که چه در دوران قبل و بعد از انقلاب کارهای بزرگی انجام داد.

وی با بیان اینکه آیت‌الله واعظ‌طبسی تمام عمر خود را برای خدمت به اسلام و حوزه عملیه صرف کرد، افزود: در زمان حیات این شخصیت کسی حق نداشت درباره مبارزات ایشان سخنی به زبان آورد.

امام‌جمعه موقت بیرجند با اشاره به مناسبت‌های هفته گفت: تأسیس کمیته امداد در سال 57 از جمله نخستین نهادهایی بود که توسط امام (ره) برای کمک به محرومان ایجاد شد و خدمات زیادی از جمله مسکن محرومان، ازدواج، تحصیل، درمان وغیره را به محرومان ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به هفته نیکوکاری بیان کرد: همه باید در نیکوکاری سهیم باشیم و غرس درخت از سنت‌های حسنه است و غرس کردن درخت در استان کویری مانند خراسان جنوبی که گرد و خاک زیاد است، جزو ضروریات است؛ در خراسان جنوبی و استان‌های کویری که گرد و خاک زیاد است با کاشتن درخت می‌توان از گرد وخاک جلوگیری کرد.

تابعی با اشاره به روز ملی راهیان‌نور افزود: 20 اسفندماه روز ملی راهیان‌نور است که اردوهای راهیان‌نور برای نسل جوان به‌ویژه جوانان، دانشجویان و نوجوانان و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تأسی‌گرفتن از زندگی آن‌ها نقش موثری دارد.

وی به سخنان مقام معظم رهبری پیش از انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت: مقام معظم رهبری 12 نکته را در سخنان خود برجسته ساختند که یکی از آن نکات، رویداد بزرگ انتخابات برای ملت ایران بود که در این رویداد ایشان تأکید داشتند باید تمامی مردم حتی افرادی که نظام را قبول ندارند، حضور یابند.

امام‌جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه پیروز انتخابات مردم و مقام معظم رهبری بودند، گفت: حضور مردم در انتخابات مردم‌سالاری دینی و اقتدار ملت ایران را بار دیگر به رخ جهانیان کشاند. انتخابات در خراسان‌جنوبی نیز با حضور نزدیک به 75 درصدی مردم پای صندوق‌های رای که بیش از میانگین کشور بود، بار دیگر افتخاری بزرگ برای استان رقم زد.

تابعی در ادامه با تاکید براینکه با بیان اینکه نباید مصرف‌کننده کالای دیگران باشیم، افزود: باید به توانمندی‌های درون نظام بنا به سخنان مقام معظم رهبری توجه کرد.

وی با اشاره به اینکه خراسان‌جنوبی در 16 شاخص مهم تنها در دو شاخص توسعه یافته که آن دو شاخصه بهداشت و درمان و آموزش عالی است و در دیگر شاخصه‌ها دچار عقب ماندگی هستیم، اظهار داشت: منتخبان مردم در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری باید عقب‌ماندگی‌های استان را بازگو و توجه زیادی داشته باشند.

امام‌جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه حجت‌الاسلام رئیسی در حوزه خبرگان رهبری در دوره 4 سال قبل یکی از نمایندگانی بود که بیشترین سفر را به حوزه انتخابیه خود داشت، خاطرنشان کرد: نامزدهای انتخاباتی که در خراسان‌جنوبی رای نیاورده‌اند، نباید تصور کنند شکست خورده و گوشه‌نشینی را اختیار کنند، آن‌ها جزو نخبگان استان بوده و باید از نظرات خود، نمایندگان منتخب را آگاه و برای پیشرفت و توسعه استان همه در کنار هم گام بردارند.