COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:

منتخبان مردم باید در عرصه عمل وعده‌های داده شده را عملیاتی کنند

امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه امروز روزی است که مردم وظایفشان را با حضور در انتخابات به درستی انجام داده‌اند گفت: منتخبان مردم باید در عرصه عمل بیش از این وارد شده و وعده‌های داده شده را عملیاتی کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز درخطبه های نماز جمعه شهرستان بیرجند اظهار داشت: منتخبان مردم برای نمایندگی مجلس باید وظیفه خودشان را به درستی بدانند و به آن عمل کنند.

وی با بیان اینکه مسئولان امروزه باید شعار ندهند و تلاش کنند که مشکلات را برطرف کنند افزود: نمایندگان باید مرد میدان باشند و نباید با تملق و چاپلوسی با مردم برخورد کنند.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: امروز روز کار و تلاش است و اگر کسی در جریان انتخابات معترض است باید از راه قانونی وارد شود و مسئولان باید با استقامت پیگیر مطالبات مردم باشند.

رضایی بیرجندی با اشاره به مناسبت های هفته تصریح کرد: هفته جاری سالروز صدور فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی و روز بزرگداشت شهدا است.

وی با اشاره به مقام و منزلت شهدا اظهار داشت: شهدا در اوج هستند و در نزد پروردگار خود روزی می خورند و یاد شهدا باید همیشه زنده نگه داشته شود.

امام جمعه بیرجند با اشاره به بیانات امام راحل خاطرنشان کرد: شهداء در قهقهه مستانه‌اند و غم و غصه‌ای ندارند و غصه را باید بازماندگان بخورند.

رضایی بیرجندی یادآور شد: استان خراسان جنوبی معطر به حضور 4 شهید مشهور در آسمان‌ها است و باید این روز را قدر بدانیم و نباید عنوان گمنامی برای آنها به کار ببریم چون آنان همیشه زنده هستند.

وی با اشاره به زنده نگه داشتن یاد شهدا افزود:ما شهدایی داریم که باید خیابان‌های کشور به نام آن‌ها زده شود اما متأسفانه یک خیابان به نام این شهدای گران قدر نیست.

امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به مناسبت‌های هفته بیان کرد: در 26 اسفند ارتحال سید احمد خمینی را پیش رو داریم که خالصانه عمرش را در راه امام و خدمت به امام به کار برد.

رضایی بیرجندی تصریح کرد: رزمایش موشکی ولایت مناسبت دیگری است که نباید نادیده گرفته شود زیرا آرامش امروز جامعه ما مدیون شهدا است و باید به وجود شهدا افتخار کنیم.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با خبرگان گفت: رهبر کبیر انقلاب در این دیدار از جمع آرای مردم در صحنه انتخابات قدردانی و تشکر کردند.

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: دشمن سعی دارد که کشور و مردم ما را به سمت سقوط بکشاند و ما باید با آگاهی و بصیرت وارد عمل شویم.

رضایی بیرجندی با اشاره به وظایف خبرگان رهبری تأکید کرد: انقلابی ماندن، انقلابی فکرکردن و انقلابی عمل کردن از وظایف اصلی خبرگان رهبری است و اگر در فتنه 88 برخی‌ها مقاومت می کردند آن اتفاق‌ها نمی‌افتاد.

وی ضمن تسلیت رحلت آیت الله واعظ طبسی و با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد:زندگی واعظ طبسی فاقد تجملات اشرافی بود، ما باید عظمت این بزرگواران را دریابیم.

امام جمعه شهرستان بیرجند افزود:مهم ترین مناسبت هفته شهادت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) است که این بانوی بزرگ رنج فراوانی کشید.