COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه موقت بیرجند:

اردوهای جهادی برای تقویت روحیه خودباوری جوانان به‌کارگیری شود

امام جمعه موقت بیرجند برگزاری اردوهای جهادی در آستانه فرا رسیدن سال جدید را یک اقدام فرهنگی بسیار مطلوب دانست که توسط بسیجیان انجام می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین نوفرستی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بیرجند اظهار داشت: دین قطعا یک سلسه معارف عملی است که زمینه علمی و اخلاقی را فراهم می‌کند.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: انسان باید همواره تلاش کند و با توجه به تغییرات به ویژه تحویل سال‌ها نیز از فرصت‌ها در راستای کمال و پیشرفت جامعه استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه در دین اجبار نیست، افزود: دین سبب رشد، حقیقت راه و صراط مستقیم الهی در انسان می‌شود و اولیای الهی نیز همواره این رسالت را داشته‌اند که راه دین و حقیقت صراط مستقیم الهی را نشان انسان دهند و در مقابل آن نیز آثار سوء انحراف و کسانی که در این را قدم بر نداشته‌اند نیز بیان کنند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه نخستین قدم در مسیر راه انسان معرفت و شناخت است، گفت: هر کس که کفر به طاغوت داشته باشد و بنده موفق خداوند بود لیاقت دارد و می‌توانند در جهان به ریسمان الهی چنگ بزند.

نوفرستی با اشاره به اینکه در طریق الهی کفر به طاغوت و مقابله با دشمنان الهی نشانه تقوا است، تصریح کرد: در پایان سال و آغاز سال جدیدی ورق می‌خورد و زندگی دیگری شروع می‌شود و در این لحظات باید از پروردگار بخواهیم سال پر خیر و برکتی را برای ما رقم بزند.

وی با اشاره به مناسبت‌های هفته افزود: انسان باید همواره تلاش کند و با توجه به تغییرات به ویژه تحویل سال‌ها نیز از فرصت‌ها در راستای کمال و پیشرفت جامعه استفاده کند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه انقلاب یعنی تحول، دگرگونی همه جانبه در یک مجموعه بشری در یک تمدن یا یک ملت، تصریح کرد: یکی از مسائلی که رهبر معظم انقلاب به آن تکیه و تأکید دارند مسئله اصل انقلاب است زیرا آنچه که در کشور ما رقم خورد یک انقلاب به تمام معنا بود.

نوفرستی بیان کرد: تحول در یک تمدن و پایان دادن به یک جریان طاغوتی خود یک دگرگونی است و انقلاب یک امر دائمی به شمار می‌‌آید و در این راستا بعضی اوقات اندیشه‌های انحرافی در جامعه ترویج داده می‌شود که حرف و منبع یک فکر خارجی است مانند حرف‌هایی که شنیده می‌شود انقلاب را باید به تاریخ سپرد و تبدیل انقلاب به جمهوری اسلامی نشأت گرفته از جریانات انحرافی است که باید از این سخنان بپرهیزیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی باید مظهر انقلاب باشد و این دو جدا از هم قابل قبول نیست زیرا با انقلاب تجدید پذیری، تحول دائمی است.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه انقلاب یک امر مستمر و دائمی است که مفهوم حقیقی خود را خواهد داشت، گفت: در بحث انتصابات اخیر توسط مقام معظم رهبری با کمال رعایت کامل تمام اصول و برگزیدن افراد عالم بوده است که آیت الله علم الهدی را به سمت نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و آیت الله سید ابراهیم رئیسی را به سمت تولیت آستان مقدس رضوی منصوب کرده‌اند.

نوفرستی بیان کرد: استفاده از فرصت‌ها امری بسیار ارزنده‌ای است که به ویژه در هنگام تحویل سال و رعایت کردن و بهره بردن از آن در طول سال مانند نوجوانان بسیجی که در اردوهای جهادی همواره یاور محرومان هستند و یا برگزاری راهیان نور به ویژه در لحظه سال تحویل که نشان مددجویی و قدردانی که از شهدا و ادامه دادن راه آن‌ها است.