COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه بیرجند:
لزوم رعایت اخلاق در تبلیغات‌ها/ انتخابات باید به قله عزت ایران اسلامی تبدیل شود

 

حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی ظهر امروز (8 اردیبهشت) در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بیرجند با بیان اینکه عظمت نظام، حضور در صحنه و آبروی اسلام و قرآن و دین در این انتخابات است، اظهار داشت: حتما باید توجه کنیم و اجازه دروغ و ظلم و اهانت وارد انتخابات شود.

 

وی با بیان اینکه تهمت و دروغ جزو سیاست های معاویه ای و یزیدی است؛ نه علوی، گفت: متاسفانه در برخی از کانال های اجتماعی به شدت دروغ و تهمت صورت می گیرد؛ باید به جای اینها زیبایی ها را ارائه دهیم.

 

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه پیروزی را نمی توان به وسیله ظلم بدست آورد، ادامه داد: باید در این زمینه نیز دقت لازم صورت گیرد؛ چراکه کسی که با ظلم و تحقیر دیگران می خواهد پیروز شود یقینا او سقوط کرده است.

 

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه نامزدها باید قول هایی بدهند که در سطح اختیارات آنها باشد و بتوانند عمل کنند، افزود: نامزدها به جای وعده های خلاف و دروغ؛ حقایق و زیبایی خود و دستاوردهای انقلاب را بگویند.

 

وی با بیان اینکه در تبلیغات نباید حرف هایی زده شود که دشمنان طمع کنند و یا مردم مایوس شوند، گفت: مشکلاتی در کشور وجود دارد و درصدی از مردم هستند که استخوان های آنها می شکند و باید به اینها رسیدگی شود.

 

امام جمعه بیرجند گفت: یارانه ها را مجلس و دولت دست به دست هم بدهند و به نفع محرمان تصویب کنند.

 

حجت الاسلام رضایی گفت: تلاش کنیم که انتخابات به قله ای برای عزت ایران اسلامی تبدیل شود.

 

وی با اشاره به مناسبت های هفته و تبریک روز معلم گفت: 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مطهری روز معلم نام گرفته است؛ لذا معلمان باید برای تقویت روح فرزندان ما تلاش کنند.

 

امام جمعه بیرجند روز ملی خلج فارس، روز جهانی کارگر، سالروز آغاز عملیات بیت المقدس، ولادت امام حسین(علیه السلام) و حضرت عباس(علیه  السلام) و روز پاسدار و جانباز را از جمله مناسبت های این هفته عنوان کرد و گفت: پاسداران افرادی انقلابی و ولایتمدار و مومن هستند که وظیفه سنگینی را برعهده دارند.

 

حجت الاسلام رضایی با اشاره به روز شوراها گفت: باشعاردادن شهرها آباد نمی شود، خون دل خوردن می خواهد که افرادی که مسئولیت قبول می کنند باید به وظایف خود عمل کنند.

 

وی با بیان اینکه امید است مردم در انتخابات شوراها افراد مومن، متدین، معتقد، هوشیار، اهل تفکر و تدین و حساب و کتاب (حلال و حرام) را انتخاب کنند، افزود: اگر اعضای شورا تقوا داشته باشند شهرداری خوبی خواهیم داشت و جامعه رشد خواهد کرد.

 

امام جمعه بیرجند همچنین با اشاره به شهادت دلیر مردان نیروی انتظامی در سیستان بلوچستان در درگیری با اشرار، افزود: مرزبانان غیور در مرزهای کشور نگهبانی می دهند تا ما در امنیت باشیم که باید قدر آنها را بدانیم.

 

 

دانلود خطبه اول

 

دانلود خطبه دوم