COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: در حال حاضر زمان کار و اشتغال است و دولت باید شعار ها را کنار بگذارد و اشتغال ایجاد کند و مشکلات مردم را برطرف کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی ظهر امروز درخطبه های نماز جمعه شهرستان بیرجند ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان باید معنوی در  ما پرورش یابد.

وی افزود با اشاره به انتخابات بیان کرد: مشارکت مردم در انتخابات بسیار خوب بوده است و این به دلیل رهبری ولایت فقیه است که مردم حضور پر رنگی داشتند و این حماسه بزرگ را آفریدند.

رضایی بیرجندی خطاب به رئیس‌جمهور منتخب تصریح کرد: رئیس جمهور منتخب اگر می خواهد به وعده های خود عمل و انتظار دارد همه در این راه کمک کنند باید شعار ها را کنار گذاشته و عمل کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر زمان کار و اشتغال است و باید دولت شعار ها را کنار بگذارد و اشتغال ایجاد کند و مشکلات مردم را حل کند.

امام جمعه شهرستان بیرجند به سند 2030 اشاره کرد و یادآور شد: سند 2030 یکی از مواردی بود که دشمن به وسیله آن فرزندان ما را به فساد نزدیک و از اسلام دور می کند که خوشبختانه جلوی آن گرفته شد.

رضایی بیرجندی افزود:  دشمن برای عوض کردن هویت ما شبانه روز کار می کند بنابراین ما باید هوشیار باشیم و از هر سمتی که دشمن برنامه ریزی می کند ما نیز برنامه ریزی کنیم و حس کنجکاوی فرزندان را برطرف کنیم تا دشمن نتواند طمع نفوذ کند.

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت:در حال حاضر ما نمی‌توانیم با فرزندان خود صحبت و آنان را نصیحت کنیم زیرا دشمن فرزندان ما را جلو می برد ما باید هوشیار باشیم و اجازه نفوذ به دشمن ندهیم.

رضایی بیرجندی از ورود  پیکر 130 شهید دفاع مقدس به کشور خبر داد و بیان کرد: ما نباید شهدا را فراموش کنیم بلکه باید به مسئولیت خود عمل کنیم و با هم متحد شده و تلاش کنیم تا خون شهدا پایمال نشود.

وی به مناسبت های هفته اشاره کرد و تصریح کرد: 5 خرداد روز نسیم مهر و حمایت از خانواده زندانیان است در این راستا باید تلاش کنیم آسیبهای اجتماعی کم شود تا محیط، محیطی عادلانه شود و بوی معنویت به سراغ ما بیاید.

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه ما شعار زیاد می دهیم اما متأسفانه خوب عمل نکردیم افزود:  باید به جایی برسیم که زندانی نداشته باشیم و انداختن این مسئولیت بر دوش دولت و قوه قضائیه درست نیست و باید همه در این راستا تلاش کنیم.

رضایی بیرجندی 10 خرداد ماه روز جهانی بدون دخانیات را یکی دیگر از مناسبت های هفته عنوان کرد و یادآور شد: امید است در آینده دخانیات از محیط ما دور شود.

وی مهمترین مناسبت هفته را آغاز ماه مبارک رمضان دانست و گفت: ماه مبارک رمضان برای این است که ما طعم گرسنگی را بچسیم و به فکر محرومان باشیم زیرا اگر عدالت در جامعه نباشد آن جامعه، جامعه اسلامی نیست.

خطبه اول PDF
خطبه دوم