COM_CONTENT_CATEGORY
COM_CONTENT_ARTICLE_HITS

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه امام خمینی(ره) جوانان را به عالی‌ترین قله رساند گفت: مسئولان در جامعه به قشر محروم و ضعیف رسیدگی کنند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بیرجند ،حجت‌الاسلام والمسلیمن علی رضایی بیرجندی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه و در جمع مردم روزه‌دار با بیان اینکه در جامعه‌ای که دورویی باشد تقوا جایی نخواهد داشت اظهار داشت: تقوا رسیدن به کمال است و ولایت آخرین مرحله از کمال است.

وی با بیان اینکه نظام ولایت فقیه برای این است که ما به ولایت ولی الله برسیم، افزود: باید انسان درجات کمال را طی کند و یکی از این درجات ولایت فقیه است که خوشبختانه در نظام ما ولایت فقیه حاکم است.

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: در کشور ما بحران جنسیت وجود دارد و رفع و راهکار آن کار یک نفر و یا چند نفر نیست، بلکه همه ملت باید تصمیم بگیرند تا نیازهای شهوانی انسان تحت کنترل عقل او باشد.

رضایی بیرجندی با بیان اینکه امام خمینی(ره) جوانان را به عالی‌ترین قله رساند، افزود: سهم امام خمینی(ره) از این جامعه شهداء ایثارگران، جانبازان هستند که شهدا در کنار امام خود به بهشت رسیدند.

امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای بعد از رحلت امام خمینی(ره) کاری بزرگ و نیکو بود، گفت: سهم رهبر معظم انقلاب از جامعه شهدای مدافعان حرم افراد متدین و با اخلاص است.

رضایی افزود: جنگ امروز دشمن جنگ فرهنگی است همان طور که سازمان ملل با برنامه 2030 برای چندین سال آینده ما وهمه دنیا برنامه ریزی دارد که ما باید در آن سال چگونه باشیم، اما ملت ما، مسئولان ما، روحانیت، حوزه های علمیه برنامه‌ای برای 5 سال آینده خود هم نداریم، قبل از آنکه آنها برای ما برنامه‌ریزی کنند ما باید برای سرنوشت آینده خود برنامه می‌کردیم.

وی با بیان اینکه ما باید برای دنیا اندیشه فرهنگی داشته باشیم اظهار داشت: امام خمینی(ره) با سه شاخصه بصیرت، اتحاد، ایمان موفق شد و ما هم باید این سه شاخصه را دنبال کرده  و همان طور که امام انقلاب را در جهان صادر کرد ما هم باید با استکبارستیزی و یاری رساندن به محرومان و مظلومان تلاش کنیم.

امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: در زمان انتخابات سخنان زیادی در زمینه توجه به محرومان مطرح شد، امروز بر همه روشن است که بخشی از جامعه ما دچار محرومیت هستند که در این راستا مسئولان باید به محرومان جامعه کمک و رسیدگی کنند.

رضایی بیرجندی افزود: مردم مظلوم یمن این روزها دچار بیماری وبا شدند باید در حد وسع خود به آنها کمک کنیم و این روزها در ماه مبارک رمضان حرف از جشن گلریزان و آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد است که اقدامی نیکو و پسندیده است.

وی با اشاره به موارد مطرح شده در زمینه حج اظهار داشت: کشور ما رهبر دارد و نماینده رهبری در امور حج وزیارت حضور دارند، ما باید در مراسم حج شرکت کنیم، زیرا حج پایه بزرگ دین است و دشمن به دنبال این است تا ما حج را تعطیل کنیم و جلو برخی تفکرات منحرف وهابیت، بهائیت وانحرافاتی که همیشه در طول تاریخ وجود داشته را بگیرد.

وی با اشاره به مناسبت های هفته اظهار داشت: 12 خردادماه سالروز درگذشت حجت الاسلام ابوترابی است او مجسمه تقوا واخلاق بود و زندانی کردن امام خمینی(ره) توسط ماموران ستمشاهی، قیام خونین 15 خرداد سال 42، روز محیط زیست، سالروز وفات خدیجه (س) و سالروز  ارتحال امام خمینی (ره) در 14 خردادماه از مهم‌ترین مناسبت‌های هفته است.

خطبه پخش دانلود
اول دانلود
دوم دانلود